Dassault Systèmes przedstawia oprogramowanie Solidworks 2020

Dassault Systèmes przedstawia…

Firma Dassault Systèmes przedstawiła Solidworks 2020, najnowsze wydanie pakietu oprogramowania do inżynierii i projektowania 3D. Nowy pakiet wprowadza rozszerzenia, nowe funkcjonalności i metody pracy pozwalające ponad sześciu milionom użytkowników Solidworks przyspieszyć rozwój produktu od fazy koncepcyjnej po produkcję, oraz wytwarzać nową wartość dla organizacji. 

Zespół badawczo-rozwojowy Dassault Systèmes opracował Solidworks 2020 w odpowiedzi na tysiące zgłoszeń dotyczących nowych funkcji kierowanych przez społeczność użytkowników. Dzięki połączeniu z aplikacjami dostępnymi na platformie 3DExperience, oprogramowanie Solidworks 2020 stanowi także odpowiedź na najnowsze globalne trendy i potrzeby biznesowe związane z wyższym poziomem współpracy i elastyczności, aby użytkownicy mogli jeszcze szybciej i taniej dostarczać swoim klientom nowe poziomy wrażeń użytkowych. 

Użytkownicy pakietu skorzystają z setek rozszerzeń, które poprawiają wydajność, optymalizują toki pracy oraz pozwalają rozszerzyć środowisko projektowe dzięki transferowi danych z komputera do chmury dzięki połączeniu z platformą 3DExperience.

Wśród setek rozszerzeń zawartych w Solidworks 2020 znajdują się:

  • Nowy tryb opisywania szczegółów (ang. detailing) oraz akcelerator grafiki dla rysunków: Pozwala na otwieranie rysunków w ciągu kilku sekund przy zachowaniu możliwości dodawania i edytowania adnotacji. Umożliwia szybszą pracę na rysunkach z wieloma arkuszami, konfiguracjami i widokami zawierającymi dużą ilość danych.
  • Uelastycznienie części: Wyświetlanie tej samej części w różnych warunkach w tym samym złożeniu. Na przykład: wyświetlenie sprężyny ściśniętej i w pełnej długości w tym samym złożeniu. Funkcja uelastycznienia części doskonale sprawdza się przy projektowaniu takich elementów, jak sprężyny, miechy, zawiasy, o-ringi oraz inne części, które zginają się lub zmieniają położenie.
  • Udoskonalenia Solidworks PDM, Solidworks Electrical connector oraz Solidworks PCB connector, pozwalają całościowo projektować układy elektroniczne i zarządzać danymi z uwzględnieniem bezpiecznego przechowywania, indeksowania i kontroli wersji, umożliwiając jednocześnie ściślejszą współpracę pomiędzy zespołami korzystającymi z rozwiązań ECAD i MCAD.

Dzięki Solidworks 2020 i portfolio 3DExperience.Works platforma 3DExperience oferuje coraz bardziej wszechstronny zestaw bazujących na chmurze rozwiązań, które wspólnie pozwalają lepiej zarządzać wszystkimi etapami rozwoju produktu: od fazy koncepcyjnej, przez projektowanie, produkcję, aż po dostarczenie produktu na rynek. Rozwiązania takie jak 3D Sculptor, zawierający xShape (do modelowania 3D typu subdivision), 3D Creator z xDesign (do modelowania parametrycznego), 3D Component Designer (do zarządzania danymi), Project Planner i Structural Professional Engineer (do zaawansowanych symulacji) pozwalają użytkownikom usprawnić projektowanie od fazy koncepcyjnej po produkcję.

Zgodnie z deklaracją złożoną podczas Solidworks World 2019 wszystkie rozwiązania bazujące na chmurze staną się częścią portfolio 3DExperience.Works, łącząc w ten sposób szeroki zakres funkcjonalności platformy 3DExperience z łatwością korzystania z Solidworks. 

- Naszym celem nie jest wyłącznie rozwijanie oprogramowania, które branża doskonale zna i ceni, o nowe, bardziej zaawansowane funkcje, ale także jego integracja z chmurą za pośrednictwem 3DExperience, jedynej dostępnej platformy oferującej prawdziwie holistyczne wrażenia cyfrowe. Umożliwiliśmy dostęp do naszego portfolio dostępnego na platformie, aby użytkownicy korzystali z możliwości 3DExperience.Works - mówi Gian Paolo Bassi, dyrektor generalny Solidworks w Dassault Systèmes. - Dzięki temu organizacje dysponują środowiskiem i aplikacjami pozwalającymi w epoce przemysłowego renesansu znajdować nowe rozwiązania, wprowadzać innowacje, współpracować i produkować.

- Od roku 2002 Omax używa aplikacji Solidworks do projektowania podzespołów do najszybszych i najbardziej precyzyjnych w branży maszyn do cięcia wodą - mówi Eric A. Beatty, starszy projektant układów mechanicznych w Omax Corporation. Firma Omax będzie używać oprogramowania Solidworks 2020 do wprowadzania innowacji i doskonalenia maszyn oraz akcesoriów z technologią Waterjet. Pakiet ten oferuje rewolucyjne funkcje, doskonałą wydajność i możliwości współpracy w terenie, pozwalając tworzyć wartość wszystkim niezależnie od miejsca i posiadanego urządzenia.

markup-hero

Czytaj więcej:
Druk 3D 222

Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do
 

Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do projektowania 3D, rozwiązania 3D Digital Mock Up i Product Lifecycle Management (PLM)

Polska