Dni Technologii 2019 firmy Kanitech

Dni Technologii 2019 firmy…

W dniach 12-13 września 2019 roku w hotelu Warszawianka w Serocku odbyła się druga konferencja z cyklu "Dni Technologii" firmy Kanitech organizowana wspólnie z amerykańskim dostawcą dodatków do tworzyw i compoundów - firmą Audia Plastics.

Wydarzenie to jest organizowane w cyklu dwuletnim.


Do najważniejszych tematów tegorocznej edycji "Dni Technologii" należały:

  • optymalizacja zużycia energii elektrycznej urządzeń peryferyjnych i systemów chłodzenia,
  • recykling odpadów z tworzyw sztucznych i metody zawracania ich do procesu,
  • optymalizacja procesów i kontrola przepływu materiału w firmie.

- W tym roku zdecydowanie zwiększyła się liczba uczestników, co jest związane z rozwojem firmy i pozyskiwaniem nowych klientów. A sam event, poza treściami merytorycznymi, daje przetwórcom tworzyw sztucznych w Polsce możliwość nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń z innymi firmami z branży - mówi Michał Królik, właściciel firmy Kanitech.

Konferencję rozpoczęły dwie prezentacje przybliżające gościom aktualną sytuację firm organizujących event. Pierwsza była prowadzona przez Michała Królika, pełniącego również funkcję prezesa zarządu w firmie Frigel Eastern Europe. Omówił on zmiany jakie zaszły w firmie Kanitech podczas ostatnich 2 lat, z których najważniejsze to przeniesienie się do nowej siedziby w Wielgolesie Brzezińskim, wprowadzenie do oferty nowych produktów z firmy Syncro włoskiego producenta urządzeń peryferyjnych do linii wytłaczania oraz firmy Plasmac włoskiego producenta linii do regranulacji oraz utworzenie lokalnego oddziału firmy Frigel w Polsce, mającego na celu dalsze umocnienie na polskim rynku włoskiego producenta systemów chłodzenia,

Zapytaliśmy więc szefa Kanitechu jakie korzyści przyniesie polskim klientom otwarcie biura włoskiego producenta systemów chłodzenia w naszym kraju.

- Ten krok ze strony firmy Frigel wpisuje się doskonale w globalną strategię rozwoju. Frigel był do tej pory znany głównie na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych i w tym zakresie chce nadal umacniać swoja pozycję w Polsce. Lokalny oddział pozwoli na lepsze wsparcie techniczne, pomoże w rozbudowie drugiej sieci serwisu oraz dodatkowo pozwoli na otwarcie firmy na dwa kluczowe rynki: odlewnictwa metali i rozlewania napojów - odpowiada Michał Królik.

Omówione zostały również istotne wdrożenia firmy Kanitech razem z korzyściami jakie dały klientom.


Podczas tegorocznej konferencji, firma Audia Plastics miała mozliwość przedstawienia kilku kluczowych prezentacji dotyczących działalności firmy w Europie i na świecie.

Pierwszą prezentację wygłosił pan Tom Korleski, prezes firmy na Europę.

Prezentacja pod tytułem "Audia Family of Companies - 5 firm jeden cel - Dostawca rozwiązań do rynku tworzyw sztucznych" była wprowadzeniem i wyjaśnieniem jak znaczącym dostawcą rozwiązań dla przetwórców tworzyw sztucznych i klientów końcowych (OEM) jest grupa Audia Plastics, skupiająca pięć dywizji produkcyjnych specjalizujących się w obszarach kompounding polipropylenów, polietylenów mieszanek TPO i TPE oraz masterbaczy kolorów i dodatków modyfikujących.

Ponadto prezes Audia Plastics podkreślił jak duże znaczenie dla rynku polskiego i europejskiego ma obecność zakładu produkcyjnego tej firmy na Słowacji.  

Prezentacja "Obniżenie kosztów poprzez zamianę tworzyw konstrukcyjnych przez specjalistyczne kompoundy polipropylenu firmy Washington Penn Plastic" dotyczyła możliwości zastąpienia niektórych tworzyw konstrukcyjnych takich jak PA lub ABS poprzez specjalne kompoundy polipropylenowe.

W prezentacji p.t. "Innowacyjne rozwiązania poliolefinowe - haptyka i odporność na zarysowania powierzchni” Martina Repiska z grupy Audia Plastics Washington Penn ze Słowacji przedstawiła rozwiązania w zakresie specjalnych mieszanek, dzięki którym finalne produkty i wytwarzane części mogą być odporne na zarysowania i uszkodzenia.

Dodatkowo przedstawiono także portfolio rozwiązań dotyczących "Przewodzących Tworzyw Poliolefinowych", które Audia Plastics dostarcza swoim klientom.

Bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczestników konferencji, cieszył się wykład Dirka Scholza z Audia Plastics UCC dotyczący "Obniżenia kosztów produkcji przy użyciu wysoko wydajnego środka czyszczącego UCClean". Dirk Scholz przedstawił również dwie kolejne prezentacje.

Pierwsza, nosząca tytuł "Podstawy zarządzania procesem projektowania kolorów i ich harmonią" skupiała się na odpowiednim doborze i jakości masterbaczy kolorów oferowanych przez UCC do barwienia wielu tworzyw sztucznych, natomiast druga prezentacja dotyczyła możliwości zastąpienia procesu metalizacji detali z tworzyw sztucznych poprzez użycie wysokospecjalistycznych masterbaczy kolorów imitujących proces metalizowania czy lakierowania. "Zrównoważone rozwiązania zastępujące proces metalizowania detali".

Podsumowując, firma Audia Plastics jest bardzo zadowolona z możliwości wzięcia udziału i zarazem bycia współorganizatorem Konferencji "Dni Technologii" dlatego też rozważa uczestnictwo w kolejnych edycjach konferencji, gdzie z pewnością po raz kolejny będzie mogła zaprezentować portfolio swoich innowacyjnych rozwiązań dla przetwórców i odbiorców końcowych z rynku tworzyw sztucznych.

Dozowniki grawimetryczne, suszarki próżniowe
 

Dozowniki grawimetryczne, suszarki próżniowe, systemy do kontroli wydajności linii wytłaczania, urządzenia do rozładunku big-bagów i oktabin, mieszadła zewnętrzne

Polska
Cztelnik
Cztelnik

Wysłany: 2019-09-24 20:30:29

Artykuł jest wspaniały. Dużo wiedzy. Profesjonalizm. Pan M.K. prezes Kanitech wie co robi. Oby więcej Polska miała takich specjalistów. Gratulacje.