Dni Technologii Arburg 2018

Ta duża maszyna o zwiększonej o 30% sile zamykania (do wartości 6500 kN) wyposażona jest w innowacyjny układ sterowania GESTICA wyglądem i obsługą przypominający inteligentne urządzenia mobilne. Podczas Dni Technologii kompletna linia produkowała popularne składane taborety. Osiem pojedynczych elementów było odbieranych i ustawianych na stanowisku montażowym przez manipulator MULTILIFT V 40, a następnie za pomocą robota sześcioosiowego montowane w gotowy do użytku produkt. Warto dodać, iż całkowicie zautomatyzowany cykl produkcji jednego taboretu o wadze 1092 g trwa zaledwie 60 s.

"Inteligentny" system sterowania Gestica

Innowacyjny system sterowania Gestica opiera się on na zaletach systemu sterowania Selogica, który wyznacza standardy w branży, ale dzięki technologii multi-touch można go obsługiwać intuicyjnie i wydajniej za pomocą gestów. Format 16:9, wysokiej rozdzielczości ekran Full HD zapewnia obraz wysokiej jakości, poprawiając czytelność, nawet przy słabym oświetleniu.

Jedną z atrakcji jest nowy element "Easyslider", który umożliwia łatwą i precyzyjną regulację prędkości ruchów oraz wyświetlanie ich za pomocą technologii LED w różnych kolorach podczas konfiguracji. Przyspieszenie i spowolnienie można kontrolować za pomocą "przeciągnięcia palcem" po pasku na krawędzi ekranu.

Sprawdzone funkcje Selogica będą stopniowo integrowane z nową generacją systemów sterowania. Model Allrounder 1120 H jest seryjnie wyposażony w system sterowania Gestica. Pozostałe urządzenia są wyposażane w system sterowania Gestica lub Selogica ND, tj. Selogica o "nowym wyglądzie", który charakteryzuje się konstrukcją panelu sterowania podobną wizualnie do Gestica.

Wszechstronność

W zakresie produkcji elementów lekkich zaprezentowano technologie ProFoam i i MuCell do fizycznego spieniania termoplastów. W obu przypadkach granulat tworzywa sztucznego jest przed wykonaniem wtrysku wzbogacany gazem spieniającym.

Wśród zaprezentowanych rozwiązań znalazły się również: technologia dostarczania włókien długich do uplastycznionego tworzywa (Fibre Direct Compounding) czy też technologia wtrysku wspomaganego gazem (GIT).

Hybrydowe, wysokowydajne maszyny Allrounder Hidrive łączą szybkość i precyzję z mocą i dynamiką. O tym, że są one predestynowane do szybkich zastosowań w przemyśle opakowaniowym, świadczy uniwersalny model 630 H w wersji opakowaniowej, który w cyklu 6,4 sekundy produkował 20 łyżek jednorazowego użytku z PS. Hybrydowy system Allrounder 820 H z nowym systemem sterowania Gestica produkował nakrętki na 48-gniazdowej formie w czasie cyklu trwającego 12,7 sekundy.

Centrum Prototypowania

Dzięki ośmiu maszynom freeformer można było w praktyczny sposób przekonać się, że swobodne formowanie tworzyw sztucznych (ARBURG Plastic Freeforming - APF) nadaje się nie tylko do tworzenia prototypów, ale też do przemysłowej produkcji addytywnej elementów funkcyjnych. Podczas Dni Technologii zaprezentowano szereg zastosowań dla wielu różnych branż, w tym medycznej, opakowaniowej czy motoryzacyjnej. Po raz pierwszy zaprezentowano też przetwarzanie PMMA w technologii swobodnego formowania.

Arburg freeformers


Dużym zainteresowaniem cieszyły się wykłady ekspertów firmy ARBURG i jej partnerów dotyczące przetwórstwa tworzyw sztucznych. Ponad 1600 uczestników wzięło udział w prezentacjach na temat konstrukcji lekkich, Przemysłu 4.0, systemu sterowania Gestica czy APF.

Zapraszamy do obejrzenia materiału video i FOTORAPORTU z tego wydarzenia.


Jacek Leszczyński


Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233


Reportaże

Forum

Mariuszklodz

Własna firma produkcyjna 2021-01-14

Erni43l

Poszukiwany/poszukiwana: osoba z wiedzą o recyklingu PET 2021-01-13

Piotrekente

Czas cyklu 2021-01-01

Echo_Plast

Jaki rodzaj folii do szycia elementów odzieży i akcesoriów 2020-10-02

Arys37

Zabrudzone kurtyny PCV 2020-09-22