Dopak i partnerzy zapraszają na targi Fakuma 2023

Dopak i partnerzy zapraszają…

Dopak - wiodący dostawca maszyn i usług dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce oraz KraussMaffei - globalny producent maszyn i urządzeń do technologii wtryskiwania i ekstruzji zapraszają na targi Fakuma 2023 r. To prestiżowe wydarzenie jest gwarancją uzyskania kompleksowego przeglądu maszyn, technologii przetwarzania i surowców w jednym miejscu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 17-21 października we Friedrichshafen w Niemczech. Ekspertów z firm Dopak oraz KraussMaffei można znaleźć w hali A7, na stoisku 7303.

Jak zwykle firma KraussMaffei przygotowała wiele nowości  produktowych i technologicznych. Producent postawił sobie za cel udowodnić, że technologia MuCell jest doskonała nie tylko dla detali stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym, ale również dla skomplikowanych produktów, które dotychczas nie były głównym celem tej metody produkcji. Dzięki oszczędnościom materiałowym i energetycznym, które generuje ta technologia można ograniczyć koszty produkcyjne i znacznie zredukować ślad węglowy.


informacja-prasowa


Pokaz live technologii MuCell z wykorzystaniem fizycznego spieniania zostanie zademonstrowany na elektrycznej wtryskarce PX 321-1400. Specjalnie dla tej technologii KraussMaffei opracował nową specjalistyczną geometrię ślimaka. W efekcie zastosowania ślimaka KraussMaffei HPS-Physical Foaming możliwe jest zwiększenie wydajności plastyfikacji o 30%, w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku wersjami ślimaków do MuCell. Dodatkowo, po raz pierwszy w procesie MuCell zostanie z powodzeniem zastosowana  funkcja adaptacyjnej kontroli procesu APC plus.

Na uwagę zasługuje także prototyp innowacyjnego roweru dziecięcego Lion Bike, który będzie można zobaczyć na stoisku KraussMaffei. Rama i widełki są wykonane z wysokowydajnego polimeru poliamidu 6, zawierającego w 40% włókna węglowe pochodzące z recyklingu. Główne komponenty powstają w procesie formowania wtryskowego, na maszynie MX 1600 firmy KraussMaffei.

Dzięki przełomowej i oszczędzającej zasoby kompozycji materiałów, emisja CO2 jest niższa aż o 67%, w porównaniu do rowerów z konwencjonalnymi aluminiowymi ramami i widełkami.

Pierwsze gotowe rowery Lion Bike będą dostępne na rynku od wiosny 2024 r.

Zapraszamy do odwiedzenia stoisk także innych naszych partnerów:

partnerzy