Dopak zaprasza na Plastpol

Dopak zaprasza na Plastpol

Firma Dopak - dystrybutor maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych będzie obecny na targach Plastpol już po raz 26. W tym roku ekspozycja firmy będzie skupiona na energooszczędnych technologiach i tworzywach EKO. Atrakcją na stoisku będzie m.in. premiera nowej, elektrycznej wtryskarki precisionMolding firmy KraussMaffei, a także trzy pokazy live - na wtryskarkach elektrycznych i hydraulicznych z wykorzystaniem tworzywa WPC, na bazie polipropylenu z dodatkiem mączki drzewnej oraz z łusek kawy.

Atrakcje produktowe na stoisku:

  • Premiera nowej, elektrycznej wtryskarki precisionMolding firmy KraussMaffei (typoszereg PA)
  • Wtryskarka PX versus PA firmy KraussMaffei (dwa porównywalne modele wtryskarek elektrycznych: PX z szerokim katalogiem wyposażenia i PA z ograniczonym zakresem opcji)
  • Energooszczędne suszarki Digicolor
  • Niepylące młyny wolnoobrotowe MO.DI.TEC
  • System wieloobiegowego termostatowania formy Rhytemper FlexControl, który w inteligentny sposób wykorzystuje energię chłodzenia i skraca czasy cyklu
  • Kompletny system chłodzenia w zabudowie kontenerowej firmy ONI.

Trzy pokazy live:

  • Produkcja cienkościennych pojemników z WPC na bazie polipropylenu, z dodatkiem mączki drzewnej (w pełni zautomatyzowana linia produkcyjna z wtryskarką elektryczną KraussMaffei: KM 161-750 PX i 3-osiowym robotem LRX 100; forma Nerło; tworzywo: Compositive)
  • Produkcja łyżek z PP (elektryczna wtryskarka KraussMaffei: KM 160-750 PA z 3-osiowym robotem LRX 100; forma: Practic)
  • Produkcja podstawek z tworzywa WPC z dodatkiem łusek kawy (wtryskarka hydrauliczna KraussMaffei: KM 50-380 CX, forma: Practic, tworzywo: Compositive).

Dodatkowo, drugiego dnia targów, Konrad Belka z Centrum Badawczo-Rozwojowego Dopak przeprowadzi prelekcję na temat: Wpływ parametrów procesu wtrysku na jakość produktu (analiza przypadku). Wystąpienie odbędzie się w ramach Seminarium Technicznego Plastech Info, w dniu 25 maja o godz. 15:30 (pawilon E, wstęp wolny).

spotkajmy-sie-na-targach-plastpol-2022
Maszyny i usługi do przetwórstwa tworzyw
  Bydgoski Klaster Przemysłowy Dolina Narzędziowa

Maszyny i usługi do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 52-407 Wrocław, Kwiatkowskiego 5a