Dwa nowe gatunki dodatków z grupy środków antystatycznych DuPont

Dwa nowe gatunki dodatków z grupy środków antystatycznych DuPont
Koncern DuPont wypuścił właśnie na rynek dwa nowe gatunki modyfikatorów z rodziny Entira, będących dodatkami z grupy środków antystatycznych. Nowe dodatki dostarczają trwałych, bezpośrednich antystatycznych oraz estetycznych właściwości.

Pojęcie antystatyczności oznacza pewną własność substancji lub materiału, która powoduje, że na ich powierzchni powstają małe, a nie duże ładunki elektryczne. Niepowstawanie ich w ogóle jest bowiem bardzo rzadkie. Jeśli chodzi o tworzywa sztuczne to doprowadzenie do sytuacji, w której uzyskają one antystatyczność polega na zaaplikowaniu odpowiednich środków antystatycznych.

Dwa najnowsze gatunki modyfikatorów DuPont to Entira Antistat SD100 i Entira Antistat SD500. Dodatki, które idealnie nadają się do stosowania z poliolefinami i polimerami zapewniają trwałe, antystatyczne rozpraszanie, a także dostarczają estetycznej, przejrzystej, nie żółknącej i wolnej od kurzu ochrony przed różnymi wymagającymi potrzebami opakowaniowymi. Są przeznaczone dla rozmaitych materiałów opakowaniowych. Zarówno dla tych dla branży kosmetycznej jak i dóbr przemysłowych.

Jak zapewnia szefostwo DuPont obydwa dodatki mogą pochwalić się znaczną ilością przewag w porównaniu ze zwykłymi rozpraszającymi, antystatycznymi środkami.

Różnica przed (po lewej stronie) i po wykorzystaniu środka Entire Antistat firmy DuPont
Różnica przed (po lewej stronie) i po wykorzystaniu środka Entire Antistat firmy DuPont


W odróżnieniu od rozwiązań, które są często skoncentrowane na powierzchni produktu i mogą stopniowo słabnąć z powodu ścierania, tarcia, wody lub upływu czasu, nowe gatunki Entira Antistat są zintegrowane bezpośrednio z produktem, dostarczają bezpośredniego antystatycznego działania oraz przynoszą gładkość i przezroczystość powierzchni, która w efekcie cechuje się lepszą adhezją i drukowalnością. Nowości z rodziny DuPont zapobiegają także żółknięciu produktu, wywoływanego upływem czasem. Mogą być stosowane na nieciągłych, ziarnistych warstwach bez przenoszenia się na inne warstwy.

W sytuacji, gdy jest stosowany z poliolefinami, środek Entira Antistat jest obecnie jedynym trwałym dodatkiem na rynku, który zapewnia zarówno właściwości antystatyczne jak też przejrzystość końcowego produktu.

- Dodanie do naszego portfolio tych dwóch nowości dostarczy naszym klientom konkurencyjnych przewag związanych ze skutecznym redukowaniem i rozpraszaniem statyczności. To ważne, bo ta właściwość może przyczyniać się do uszkodzenia finalnych produktów lub degradacji wyglądu - mówi Steven Wilkinson, manager w koncernie DuPont.

Entira Antistat Sd100 może być stosowany choćby do opakowań elektronicznych. Wtedy pomoże zredukować pojawianie się iskrzenia, które może uszkodzić wyposażenie takich opakowań. Jest też w pełni zalecany do opakowań żywnościowych, gdzie może zmniejszać pojawianie się kurzu i pyłu, które mogą zapobiegać dobrej szczelności.

DuPont to światowy koncern oferujący technologie, produkty oraz usługi. Firma została założona w 1802 r. Działa w ponad 70 krajach, oferując szeroką gamę innowacyjnych produktów i usług w różnych obszarach takich jak: rolnictwo i przemysł spożywczy, budownictwo, transport i komunikacja. DuPont Packaging and Industrial Polymers to wytwórca żywic i folii dla różnego rodzaju zastosowań m.in. w produkcji opakowań kosmetyków oraz w innych gałęziach przemysłu.