Dwa nowe gatunki polipropylenu w ofercie BOPS

Dwa nowe gatunki polipropylenu w ofercie BOPS
Spółka Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o. wprowadziła do swojej oferty dwa nowe gatunki polipropylenu: Clyrell RC449S oraz Clyrell RC549S. Są one wytwarzane w Europie Zachodniej przez LyondellBasell.

Clyrell RC449S i Clyrell RC549S to gatunki, które mogą stanowić nowy punkt odniesienia dla kopolimerów randomicznych wykorzystywanych do formowania wtryskowego. Łączą one doskonałą przezroczystość i wyższą sztywność z dobrą udarnością oraz pożądanymi właściwościami organoleptycznymi. Gatunki te wykorzystywane są do produkcji opakowań i wyrobów cienkościennych, takich jak np. artykuły użytkowe gospodarstwa domowego, opakowania kosmetyczne i pojemniki wielokrotnego użytku, które powinny wyglądać atrakcyjnie i estetycznie oraz oferować doskonałe właściwości użytkowe.

Wyroby wykonane z użyciem Clyrell RC449S odznaczają się przede wszystkim wysokim połyskiem i wyjątkową przezroczystością. Sprawiają wrażenie, że są wykonane ze szkła, dlatego też są bardzo atrakcyjne dla konsumentów. Testy wykazały również, że dobra płynność i klaryfikator najnowszej generacji w przypadku gatunku Clyrell RC449S ułatwiają przetwórstwo tego materiału poprzez skrócenie czasu cyklu, dzięki czemu wzrasta produktywność.

Z kolei zaletą gatunku Clyrell RC549S jest przede wszystkim połączenie wyjątkowej sztywności z doskonałą przezroczystością. Dzięki jego dobrej płynności w stanie stopionym i obecności efektywnego środka nukleującego nowej generacji (pozwalającego na obniżenie temperatury przetwórstwa) produkt ten również łatwo się przetwarza, oferując przy tym możliwość poprawy okna przetwórczego oraz skrócenie czasu cyklu roboczego. Te parametry przyczyniają się do zwiększenia produktywności. Badania wykonywane przez klientów wykazały, że w porównaniu do innych typowych kopolimerów randomicznych Clyrell RC549S także charakteryzuje się znacząco lepszymi właściwościami w zakresie utrzymania smaku i emisji zapachu, co jest podstawowym wymogiem dla zastosowań w pakowaniu żywności.

Clyrell

Czytaj więcej: Polipropylen (PP) 161