Dwie nowe serie wtryskarek KraussMaffei

Dwie nowe serie wtryskarek…

Podczas targów K 2022 KraussMaffei zaprezentował dwie nowe serie wtryskarek: precisionMolding oraz powerMolding. Całkowicie elektryczna maszyna precisionMolding jest dostępna w zakresie sił zwarcia od 500 do 3 200 kN, natomiast hydrauliczną, dwupłytową maszynę powerMolding będzie można nabyć od 1 stycznia 2023 r. w zakresie sił zwarcia formy od 6.500 do 16.000 kN. Nowe maszyny są odpowiedzią producenta na rosnące zapotrzebowanie rynków w Europie i Ameryce Północnej na atrakcyjne cenowo i energooszczędne wtryskarki do standardowych zastosowań z szybką dostępnością.

2-km-imm

Jak powiedział Xiaojun Cui, Executive Vice-President New Machines Business KraussMaffei: „Obydwie serie wtryskarek charakteryzują się wyjątkową koncepcją modułową z możliwością indywidualnego wyboru opcji, a także szybkim terminem realizacji. A wszystko to przy atrakcyjnym stosunku ceny do wydajności. Branże docelowe dla obu serii to standardowe zastosowania, np. detale techniczne i artykuły konsumpcyjne, urządzenia elektryczne i elektroniczne, a także przemysł motoryzacyjny, logistyka i opakowania czy przemysł medyczny”.  

1-km-imm

Sprawdzona jakość KraussMaffei i maksymalna wydajność energetyczna

Zarówno precisionMolding jak i powerMolding oznaczają wysoką wydajność i precyzję, które spełniają najwyższe standardy jakości KraussMaffei. Łatwa jest również integracja rozwiązań cyfrowych, takich jak automatyczna stabilizacja gramatury wtrysku - APC plus (Adaptive Process Control) lub rozwiązania automatyzacyjne.  
PrecisionMolding zapewnia wysoki poziom wydajności przy szybkiej dostępności i łatwej obsłudze. Zastosowanie wyłącznie napędów elektrycznych zapewnia doskonałą  wydajność energetyczną samej maszyny, a także pozwala na całkowitą rezygnację z układu  chłodzenia  oleju hydraulicznego.  

Nawet o 40 procent wyższa efektywność energetyczna

PowerMolding oferuje w standardowych modelach sprawdzony serwonapęd KraussMaffei BluePower. Steruje on pompami w zależności od aktualnego rzeczywistego zapotrzebowania na energię. Zużywana jest tylko taka ilość energii, jaka jest niezbędna w danej chwili. W zależności od zastosowania, powerMolding oferuje nawet o 40 procent wyższą efektywność energetyczną w stosunku do porównywalnych standardowych wtryskarek dostępnych na rynku.

Niezawodność wtryskarek precisionMolding została z powodzeniem zaprezentowana na stoisku producenta podczas targów K 2022. Maszynę w wersji 160-750 o sile zwarcia 1600 kN wykorzystano do produkcji rakiet tenisowych wykonanych w 100% z biopolietylenu na bazie trzciny cukrowej.

22222

Wtryskarka powerMolding 1300-11900 o sile zwarcia 13.000 kN była natomiast częścią kompletnego systemu gospodarki obiegu zamkniętego. W ramach tej koncepcji produkowano jednorazowe nasadki medyczne na wtryskarce szybkobieżnej KraussMaffei  KM 200-1400 PX, a następnie w cyklu ciągłym poddawano je regranulacji i na bieżąco przesyłano do wtryskarki powerMolding 1300-11900. Z tego wzbogaconego 100% recyklatu wytwarzano elementy do zderzaków samochodowych.

4-km-imm


Reportaże

Forum