Dzień Tworzyw w Grupie Azoty

Dzień Tworzyw w Grupie Azoty…

1 czerwca przed tarnowską siedzibą Grupy Azoty odbył się Dzień Tworzyw. W ramach wydarzenia przedstawiciele spółki pokazywali na przykładzie różnych ekspozycji w jaki sposób tworzywa zmieniały się na przestrzeni lat i jak wpływają na różne obszary m.in. motoryzację, medycynę, czy przemysł obronny. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział kilkaset osób, w tym dzieci, uczniowie szkół i liceów oraz mieszkańcy Tarnowa.

Podczas Dnia Tworzyw pracownicy Grupy Azoty podkreślali, że świat tworzyw daje wiele możliwości, ale wymaga też profesjonalnego podejścia na etapie projektowania i produkcji wyrobów oraz troski o recykling i ponowne wykorzystanie materiałów, dlatego tak ważna jest edukacja i świadomość korzyści i wyzwań związanych z tworzywami. Zaawansowane zastosowania tworzyw wymagają specjalnego dostosowania ich parametrów poprzez modyfikację różnego rodzaju dodatkami. W tym z kolei specjalizują się laboratoria i instalacje do compoundingu w Grupie Azoty.

- Tworzywa poprawiają komfort i nasze bezpieczeństwo, a ich unikalne cechy powodują, że są wykorzystywane praktycznie w każdej dziedzinie życia. Jesteśmy jednym z liderów branży tworzywowej, stąd organizujemy akcje takie jak Dzień Tworzyw, podczas której możemy na konkretnych przykładach mówić o roli jaką tworzywa odgrywają w naszym codziennym życiu - powiedział podczas Dnia Tworzyw Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A. Grzegorz Kądzielawski.

Dla uczestników wydarzenia przygotowano szereg atrakcji m.in. ekspozycje wskazujące na ważną rolę tworzyw w takich obszarach życia jak motoryzacja, medycyna, czy przemysł obronny. Uczestnicy wydarzenia mogli spotkać się również ze sportowcami wspieranymi przez Grupę Azoty i dowiedzieć się więcej o roli tworzyw w sporcie.


zdjecie-2
Fot.: Grupa Azoty