ELion - wtryskarki z napędem elektrycznym

ELion - wtryskarki z napędem… Pod nazwą E-LION, firma Netstal oferuje najlepszej jakości wtryskarki z napędem elektrycznym ogólnego zastosowania. Swoją budową i wielkością różnią się od wtryskarek z napędem elektrycznym serii E-Jet, przystosowanych do produkcji formatów optycznych (Optical Disc).

Firma Netstal oferuje wtryskarki E-Lion o sile zamknięcia od 500 kN do 1750 kN. Nawiązując do znaku firmowego „Netstal-Swiss made”, wtryskarki te charakteryzują się znaną na rynku od lat: niezawodnością, szybkością, innowacyjnością oraz wysoką powtarzalności parametrów przetwórstwa.

E-Lion - Wtryskarka z napędem elektrycznym

Historia wtryskarek z napędem elektrycznym zaczyna się od początku lat 60-tych. Od tego czasu powstało wiele różnych konstrukcji. które miały na celu prawidłowe zastosowanie napędów elektrycznych dla procesu wtryskiwania. Jednak prawidłowy rozwój napędów elektrycznych datowany jest dopiero od połowy lat 90-tych, gdy z powodu ochrony środowiska coraz większego znaczenia nabrały takie cech jak np.: mniejsze zużycie energii elektrycznej, niższy poziom hałasu, mniejsza emisja ciepła do otoczenia oraz oczywisty brak użycia oleju hydraulicznego.

E-Lion - Wtryskarka elektryczna

Biorąc pod uwagę wymienione powyżej cechy, Netstal na nowo opracował koncepcję wtryskarek z napędem elektrycznym, potwierdzoną dużą ilością innowacyjnych rozwiązań chronionych prawem patentowym.

Jednostka zamykania
Wtryskarka E-Lion - układ zamykaniaJednostka zamykania bazuje na specjalnej konstrukcji 5-cio punktowej dźwigni kolanowej. Charakteryzuje się zwartą budową. Układ do ustawienia wysokości mocowania formy wtryskowej montowany jest na stałej płycie mocującej, po stronie dyszy. Rozwiązanie takie przyczyniło się do znacznego obniżenia całkowitej długości wtryskarki, np. dla wtryskarki o sile zamknięcia 1750 kN, minimalna długość wynosi 5262 mm.

Czytaj więcej: