Ekskluzywna prezentacja serii w pełni elektrycznych wtryskarek IntElect na targach Fakuma 2023

Ekskluzywna prezentacja serii…

Po raz pierwszy w historii firmy na stoisku Sumitomo (SHI) Demag na targach Fakuma 2023 (B1-1105) zaprezentowane zostaną wyłącznie maszyny całkowicie elektryczne. Firma prezentuje opcje platformy IntElect dla produkcji różnej wielkości, działających w każdym sektorze produkcyjnym, tworzących aplikacje każdego rodzaju. Ze szczególnym naciskiem na automatyzację i LSR.

Na targach Fakuma 2023 firma Sumitomo (SHI) Demag pokazuje, że jej w pełni elektryczna platforma IntElect to doskonała opcja dla producentów produkujących komponenty w każdym segmencie rynku. W tym opakowania, produkty medyczne, motoryzacyjne, elektroniczne i towary konsumpcyjne.

Łącznie osiem ekspozycji, z czego cztery na stoisku firmy (hala B1, stoisko 1105), zademonstrują wiedzę Sumitomo (SHI) Demag w zakresie przetwarzania LSR dla dwóch różnych rynków – motoryzacyjnym i stomatologicznym. Kolejnym pokazem w ramach partnerstwa będzie produkcja detali ogrodniczych na szybkobieżnej serii El-Exis SP. Aby wskazać wyzwania związane z pracą i produktywnością, przed którymi stoją obecnie przetwórcy, firma zaprezentuje również swoje szerokie własne kompetencje w zakresie automatyzacji.

Odzwierciedlając wyzwania związane z kryzysem energetycznym, kosztami materiałów, możliwościami recyklingu i produktywnością, które w dalszym ciągu stoją przed globalnymi przetwórcami polimerów, firma Sumitomo (SHI) Demag przyspieszyła realizację swoich strategicznych planów poszerzenia portfolio maszyn IntElect na każdy rynek. Po osiągnięciu kamienia milowego w postaci instalacji 80-tysięcznej IntElect w zeszłym roku, dodanie nowych rozwiązań, w tym wysokowydajnej wtryskarki IntElect S do opakowań cienkościennych w średnim zakresie siły zamykania, było naturalnym działaniem dla wiodącego na świecie dostawcy w pełni elektrycznych maszyn.

sss


Idealny do opakowań

Główną ekspozycją będzie maszyna IntElect S o sile zamykania 220 ton, z aplikacją dla branży opakowań, osiągająca czas cyklu poniżej 4 sekund. Na tej wtryskarce IntElect S będzie uruchomiona produkcja wieczka IML o masie wtrysku 28 gramów dla pojemników na margarynę o pojemności 500 ml. Na formie 4-gniazdowej firmy Bezigos będą produkowane pokrywki z polipropylenu Borealis – materiału monomerowego, który w 100% podlega recyclingowi. Ta wersja IntElect S została zaprojektowana specjalnie dla produkcji w wąskich tolerancjach jak i cienkościennych opakowań przy prędkości wtrysku sięgających 350mm/s. Z maszyną będzie zintegrowany robot boczny firmy Campetella, który skutecznie usunie pokrywki z formy i ukłoży je na taśmociągu.

Na stoisku partnera, firmy Campetella, w hali A7, stoisko 7208, firma Sumitomo (SHI) Demag zaprezentuje, w jaki sposób producenci doniczek dla roślin ogrodniczych mogą zwiększyć swoją przewagę konkurencyjną dzięki szybkobieżnej hybrydowej wtryskarce El-Exis SP 250. To prezentowane na targach Fakuma gniazdo produkcyjne definiujące wydajność produkcji posiada 6-gniazdową formę dostarczoną przez firmę Glaroform. Przy wadze wtrysku wynoszącej 55 gramów tego rodzaju zastosowania cienkościenne wymagają największej prędkości wtrysku oraz dynamiki otwierania i zamykania. Produkując sześć doniczek co 3,5 sekundy z mechanicznie przetworzonego materiału PP dostarczonego przez Borealis, robot boczny firmy Campetella natychmiast usuwa je i układa na taśmociągu.

Dwa pakiety LSR na wtryskarkach IntElect w akcji

Na swoim głównym stoisku Sumitomo (SHI) Demag zaprezentuje swoje kompetencje w zakresie wielogniazdowego przetwarzania LSR, w tym kompatybilność interfejsu OPC-UA, na w pełni elektrycznej wtryskarce IntElect 180/570-250. W czasie cyklu trwającym zaledwie 19 sekund ten pakiet IntElect LSR wyprodukuje 256 pojedynczych 15-gramowych uszczelek przewodów z absolutną precyzją i stabilnością.

Specjalista w dziedzinie form LSR, firma RICO, dostarcza formę z 256 gniazdami. Dozowanie materiału Elastosil firmy Wacker odbywa się za pomocą systemu dozowania dostarczonego przez firmę Reinhardt-Technik. Po każdym wtrysku zintegrowany robot Sepro usuwa części i umieszcza je w gnieździe systemu rurowego. Ten pełny pakiet LSR, charakteryzujący się niskim zużyciem energii, obejmuje jednostkę wtryskową, robota, podciśnienie i odpowietrzenie. Aby zapewnić pełną identyfikowalność komponentów, interfejs OPC łączy się z systemem IntElect przetwarzającym dane w czasie rzeczywistym.

Odwiedzający stoisko firmy Reinhardt-Technik (hala A3, stoisko 3313) będą mieli okazję zapoznać się z innym sektorem, w którym dominuje obróbka LSR. Produkcja chirurgicznych nakładek ochronnych wymaga połączenia najcieńszych ścianek i grubszych geometrii rantów. Aby osiągnąć ten poziom precyzji wtrysku LSR, specjaliści ds. zastosowań w służbie zdrowia EMDE MouldTec dostarczają formę z 4 gniazdami, która mieści się w dużej przestrzeni wokół formy na IntElect 75/420-65. Produkując elementy dentystyczne bez zadziorów w 25 sekund, robot Sumitomo (SHI) Demag SAM-C5 delikatnie zdejmuje i umieszcza nakładki dentystyczne w pojemnikach, zapewniając, że standardy higieny nigdy nie zostaną naruszone.

Reportaże

Forum