Electrified 4.0: technologie formowania wtryskowego Sumitomo (SHI) Demag na K 2016

Electrified 4.0: technologie… Prezentując osiem pracujących maszyn na K 2016, Sumitomo (SHI) Demag ustanowi nowe kamienie milowe w technologii formowania wtryskowego opakowań z tworzyw sztucznych, części dla przemysłu motoryzacyjnego i precyzyjnych elementów. Producent wtryskarek z siedzibą w Schwaigu koło Norymbergi zaprezentuje pięć ekspozycji, wystawianych na targach pod hasłem "Electrified 4.0" na swoim własnym stanowisku w hali 15 oraz kolejne trzy wystawione na stoiskach partnerów Sepro, Yushin i ONI. Wszystkie te prezentacje uwydatnią cechy charakterystyczne produktów z unikalnej oferty producenta: szybkość, wzrastającą ilość napędów elektrycznych i wyposażenia zaprojektowanego na potrzeby i wymagania Przemysłu 4.0.

Na stoisku D22 w Hali 15 będą uruchomione dwie maszyny El-Exis SP o sile zamykania 2.000 i 4.200 kN, wraz z Systec Servo z siłą zamykania 2.800 kN i dwie wtryskarki IntElect o sile 500 i 4.500 kN. Wszystkie wtryskarki są wyznacznikami kierunku objętego przez Sumitomo (SHI) Demag w zakresie stosowanych technologii.
  • Obydwie szybkobieżne maszyny El-Exis SP zademonstrują ich zastosowanie przy produkcji opakowań z tworzyw sztucznych, podkreślając, że El-Exis SP 200 jest najszybszą maszyną IML wystawioną na targach K 2016. Szybkobieżna El-Exis SP 420, przedstawi jak znacząco może być podniesiona wydajność przy produkcji detali cienkościennych.
  • Systec Servo 280 wykorzystująca technologię dekorowania w formie (IMD), będzie produkować listwy oświetleniowe - elementy dekoracyjne wykorzystywane w przemyśle motoryzacyjnym i konsumpcyjnym, odznaczające się najwyższym poziomem technicznym.
  • IntElect będzie produkować przezroczyste osłony do reflektorów w wysokowydajnym elektrycznym gnieździe produkcyjnym, gdzie z jednej strony będzie demonstrować zalety w pełni elektrycznych rozwiązań stosowanych na dużych maszynach, a z drugiej strony uwidoczni trend przechodzenia branży motoryzacyjnej na rozwiązania w pełni elektryczne zgodnie z hasłem "Automotive Goes All-Electric". Swoja premierę na targach będzie mieć mniejsza maszyna IntElect o sile 500 kN odznaczająca się spektakularną innowacyjnością.

El-Exis SP w szczegółach

Przez blisko dwadzieścia lat szybkobieżne maszyny El-Exis ulegały rozwojowi, stając się dziś czołową linią maszyn do formowania wtryskowego do produkcji opakowań z tworzyw sztucznych. Sumitomo (SHI) Demag przez kilka generacji ulepszała i stale zwiększała zakres sił zwarcia. Dziś, aktualne modele El-Exis SP są dostępne z siłą zwarcia od 1,500 do 7,500 kN. Ponad 2 tys. maszyn zostało już uruchomionych u producentów opakowań cienkościennych, zakrętek i szerokiej gamy zamykań. Sprawdzona technologia stosowana w maszynach była w ostatnim czasie ponownie udoskonalana pod względem optymalizacji zużycia energii i została uzupełniona o interfejs OPC/UA dla transmisji danych spełniający standardy Przemysłu 4.0.

Najszybsza produkcja z technologią IML na targach K 2016: 4 dekorowane kubki w cyklu krótszym niż 2 sekundy
Szybkobieżna wtryskarka El-Exis SP 200 będzie produkować dekorowane kubki z użyciem formy 4-gniazdowej. Szybki i precyzyjny robot boczny umieszcza etykiety na nieruchomej części formy i zabiera cztery wyprodukowane kubki z części ruchomej formy. Następnie kubki są układane w stos. Wtryskarka ma na celu ukazanie maksymalnej możliwej prędkości i najwyższej wydajności produkcyjnej w zakresie produkcji pojemników w technologii IML.

Maszyna El-Exis SP 200 z czasem cyklu poniżej 2 sekund, jest najprawdopodobniej najszybszą wtryskarką do produkcji dekorowanych pojemników na targach K 2016. Wystawiana wtryskarka wykazuje zdolność integracji z urządzeniami różnych partnerów. Robot, chwytak oraz forma wtryskowa są dostarczane przez Brink BV, Harskamp z Holandii. Etykiety są dostarczane przez Verstraete, Maldegem z Belgii, firmy specjalizującej się w produkcji etykiet stosowanych w technologii IML. Polipropylen jest dostarczany przez Borealis.

Sumitomo (SHI) Demag


Najszybsza maszyna z IML pokazywana na K 2016. Wtryskarka EI-Exis SP 200 do ekstremalnie szybkiej produkcji, produkuje dekorowane kubki w czterogniazdowej formie, w czasie poniżej 2 sekund.


Czytaj więcej: