Energooszczędne technologie Wittmann Battenfeld na K 2022

Maszyny na stoisku Wittmann - Hala 12, F23

Wittmann HoloVerse - Sterowanie głosem z rozszerzoną rzeczywistością

Na targach Wittmann zaprezentuje w pełni ustrukturyzowane badanie dotyczące nowoczesnych i intuicyjnych opcji interakcji z wtryskarkami i robotami odbierającymi. W realizowanym od kilku lat projekcie badawczym powstała możliwość sterowania głosem i gestami wtryskarką Wittmann Battenfeld wyposażoną w sterowanie B8 oraz robota Wittmann ze sterowaniem R9. Komórka robocza, która została wyposażona w sterowanie głosowe i tzw. rozszerzoną rzeczywistość, składa się z wtryskarki SmartPower 120 i robota W918.

IMD/IML - Technologie dla dekoracji i użytkowych funkcji

Wittmann zaprezentuje system do produkcji powierzchni zdobionych i funkcjonalnych. Jest to wspólny projekt firm Wittmann Battenfeld, Leonhard Kurz, producenta folii funkcjonalnych i urządzeń do podawania folii, oraz Syntech Plastics - dostawcy technologii dla IMD. System został elastycznie zaprojektowany do potrzeb technologii IMD. Zbudowany jest z podajnika folii IMD, stacji podgrzewania folii, stacji IMD Vario z podgrzewaniem i głębokim formowaniem, a także osobnej stacji do formowania wstępnego. W skład gniazda produkcyjnego wchodzi wtryskarka SmartPower, robot W846 ze stałą osią X do wyjmowania detali, chwytak o specjalnie opracowanej konstrukcji, a także urządzenia peryferyjne Wittmann, komponenty IMD firmy KURZ oraz komponenty technologii ogrzewania i czyszczenia firmy Baier. Maszyna SmartPower 300 jest specjalnie wyposażona w pakiet Expert, który umożliwia równoległe ruchy formy podczas procesu wtrysku. Prezentowana komórka produkować będzie w pełni funkcjonalny komponent koncepcyjny dla podsufitki samochodu.

Prezentacje na stoiskach partnerskich

Na stoisku IKV Aachen (hala 14, stoisko C16) prezentowana będzie produkcja skrzynki sortowniczej do układania w stosy. Wypraska wykonana będzie z barwionego PP Systalen. Produkcja prowadzona będzie na wtryskarce SmartPlus 120/525 B8X z innowacyjną jednokrotną formą firmy niemieckiej Kroma International. W aplikacji użyty zostanie masterbatch oparty w 100% o PCR, dla którego IKV Aachen opracowało specjalny system kontroli ciśnienia w gnieździe formy wtryskowej. Rozwiązanie umożliwia zachowanie stałej jakości wyprasek niezależnie od wahań parametrów reologicznych wykorzystywanych w produkcji przemiałów.

Kolejną maszynę z serii SmartPlus - SmartPlus 60/210 - będzie można zobaczyć na stoisku Węgierskiego Stowarzyszenia Przemysłu Tworzyw Sztucznych (hala 8b, stoisko H79). Na maszynie tej będą wytwarzane biodegradowalne kapsułki do kawy. Kapsułki produkowane będą z rozpuszczalnego w wodzie PVA i mieszaniny biomateriałów. W aplikacji wykorzystana zostanie 4-krotna forma wtryskowa węgierskiej firmy Somplast.

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna

Reportaże

Forum