Engel gotowy na targi Plastpol

Engel gotowy na targi Plastpol
Znany dostawca wtryskarek jest już w pełni przygotowany do swojej targowej prezentacji w Kielcach w dniach 29 maja – 1 czerwca.

Na Plastpolu na stoisku firmy będzie można uzyskać odpowiedzi na wiele interesujących pytań. Najistotniejsze z nich to: jak automatyzować produkcję, minimalizując potrzebną do tego powierzchnię zabudowy? Jak ograniczać zużycie materiałów oraz koszty produkcji, stosując innowacyjne technologie zmniejszające masę wyprasek? Jak poznać i zastosować w praktyce nowe wzorce i standardy dotyczące integracji procesów produkcyjnych?

Engel wśród gamy swoich produktów zaprezentuje m.in. zintegrowane technologie dla przemysłu samochodowego w dziedzinie lekkich konstrukcji. Na wtryskarce Engel duo 3550/500 pico o sile zwarcia 500 ton, będą produkowane miski olejowe z poliamidu w technologii Engel foammelt, czyli wtrysku spienionego MuCell. Gniazdo produkcyjne pracuje w cyklu automatycznym, z zastosowaniem robota liniowego Engel viper 20. Ponadto wtryskarka jest wyposażona w serwohydraulikę, która w przypadku wtryskarek hydraulicznych, dzięki redukcji strat energetycznych może obniżyć zużycie energii aż do 70 proc., w zależności od typu wtryskarki i stosowanej technologii.

Wzrost zainteresowania produkcją lekkich detali oraz rosnące ceny surowców, powodują stały wzrost zapotrzebowania na technologię wtrysku spienionego. W trakcie procesu plastyfikacji z zastosowaniem spieniania fizycznego, azot lub dwutlenek węgla są wstrzykiwane pod ciśnieniem do plastyfikowanej masy. Po zakończeniu wtrysku, w gnieździe pozbawionym już ciśnienia, ze splastyfikowanej masy wydziela się ponownie gaz, tworząc spienioną strukturę o bardzo małych komórkach. Efekt to oszczędność surowca oraz jednoczesna redukcja wagi i kosztów jednostkowych wytwarzanego detalu, przy zachowaniu wysokiej stabilności wymiarowej. Projektanci takich wyrobów zyskują dzięki tym walorom znaczną swobodę projektowania. I tak np. MuCell pozwala na projektowanie cienkościennych detali w takich dziedzinach, gdzie jeszcze niedawno uzyskanie 1 mm grubości ścianki było niemożliwe.

Pod nazwą Engel foammelt, Engel zaoferuje rozwiązania typu turn-key dla wtrysku spienionego MuCell, z możliwością otrzymania kompleksowej oferty. Elementy do spieniania, dostarczane przez technologicznego partnera firmę Trexel Woburn ze Stanów Zjednoczonych, są całkowicie kompatybilne z systemem sterowania CC 200 wtryskarek Engel, dzięki czemu całe gniazdo produkcyjne spełnia najwyższe standardy dotyczące dokumentacji, monitorowania i przejrzystości procesów.

Roboty liniowe z serii Engel viper są dostępne w sześciu wielkościach o udźwigu 6 - 90 kg. Dzięki zastosowaniu inteligentnego oprogramowania, z kontrolą wibracji i identyfikacją masy, możliwa jest redukcja drgań własnych robota, optymalizacja ruchów i dynamiki pod kątem znacznych oszczędności, nawet jeśli ma się do czynienia z długimi wymiarami osi. To zaś oznacza krótsze czasy cykli i maksymalną produktywność, przy zachowaniu minimalnego zużycia energii.
Reportaże

Forum

Yellow

Problem z rozbryzgami 2021-07-15

Ramones

Własna firma produkcyjna 2021-06-06

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09

Tipen1

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-04-06

Yellow

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-03-23