Evosys rozszerza swoją globalną obecność na Polskę i Turcję

Evosys rozszerza swoją globalną…

Od początku roku Evosys Laser - dzięki nowym przedstawicielstwom TRUmachines w Polsce i Tamsa Makina w Turcji - wzmocnił swoją globalną obecność. Obie firmy mają już podstawowe doświadczenie w laserowym spawaniu tworzyw sztucznych. Dzięki temu Evosys może zaoferować jeszcze lepsze wsparcie lokalne i wysoką elastyczność swoim klientom na całym świecie.

Evosys od wielu lat z powodzeniem współpracuje z oboma nowymi przedstawicielami; ich wspólne projekty były już wielokrotnie realizowane w przeszłości. W obu krajach będzie to stanowiło siłę napędową dla dalszego rozwoju działalności Evosys Group, ale także dla jej partnerów.

TRUmachines produkuje maszyny specjalne, stacje robocze i narzędzia dla takich dziedzin jak automatyka, transport materiałów, obróbka CNC, programowanie PLC i modelowanie 3D oraz przekształca je w nowoczesne, przyjazne dla użytkownika maszyny. Ponadto ta doświadczona firma rodzinna zajmuje się projektowaniem kompletnych linii produkcyjnych i procesów.

Jej kierownik techniczny, Tomasz Uzar, nadzorował już procesy spawania laserowego w poprzednich projektach i jest bardzo dobrze zaznajomiony z procesem i urządzeniami Evosys. Oprócz swojego ojczystego języka, mówi biegle po niemiecku i angielsku.

- Wielu z naszych klientów posiadających zakłady produkcyjne w Polsce skorzysta z jego wiedzy i cennych kontaktów - stwierdza z przekonaniem Holger Aldebert, dyrektor zarządzający Evosys.

Korzyść dla TRUmachines jest równie oczywista: konstruktor maszyn specjalnych może w pełni polegać na doświadczeniu producenta w kluczowym procesie laserowego spawania tworzyw sztucznych. Początkowo firma przejmie dystrybucję spawarek laserowych Evosys w Polsce; na później planowane jest również uruchomienie serwisu na miejscu u klienta.

herr-uzar-p1010792-zuschnitt

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu z Turcji, na początku roku Evosys pozyskał również jako agenta swojego wieloletniego partnera - przedsiębiorstwo Tamsa Makina. Firma ta ma duże doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań w zakresie laserowej obróbki materiałów; od ponad 20 lat sprzedaje systemy do brandingu, kodowania i pakowania, a także oferuje dla nich serwis posprzedażowy.

Od kilku lat jest również obecna na rynku z własnym laserem znakującym "Tamlazer". Dzięki Tamsa Makina i jej przedstawicielowi, Metinowi Balliemu, Evosys zyskuje w tym regionie dostęp do rynku ważnych gałęzi przemysłu, takich jak motoryzacja, elektronika, opakowania i technologia medyczna. W zamian turecka firma zdobywa dalsze doświadczenie w laserowym spawaniu tworzyw sztucznych; dzięki temu w przyszłości będzie wspierać klientów Evosys, zapewniając pomoc pierwszego stopnia w regionie Turcji.

tamsa-makina-building-zuschnitt