F.lli. Virginio oraz Plastic Metal nowymi partnerami Dentec

F.lli. Virginio oraz Plastic…
Z początkiem maja br. Dentec został partnerem włoskiej grupy NPM do której należą marki F.lli. Virginio oraz Plastic Metal. Ofertę nowych partnerów firma zaprezentuje podczas targach PLASTPOL w Kielcach.

Firma F. LLI VIRGINIO Srl to światowy lider w produkcji transporterów oraz urządzeń peryferyjnych wykorzystywanych w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Ponad czterdziestoletnie doświadczenie oraz współpraca z czołowymi producentami wyrobów z tworzyw sztucznych na całym świecie pozwoliły nam dokładnie poznać specyfikę oraz wymagania poszczególnych branż. Portfolio produktowe obejmuje pełen proces produkcyjny: od podawania materiału (miksery, systemy transportujące) przez dozowanie (dozowniki), odbiór gotowych detali oraz separację wlewek (transportery) aż po recykling wlewek oraz wyrobów wybrakowanych (młynki, granulatory, rozdrabniacze).

W ofercie FRATELLI VIRGINIO Srl znajdują się również transportery rolkowe, taśmowe, modułowe spełniające wymagania branży spożywczej (bezpośredni kontakt z żywnością) oraz farmaceutycznej.

Większość maszyn jest dostępnych od ręki na stanie magazynowym, a dzięki dobrze wyposażonej narzędziowni (nowoczesne wycinarki laserowe, centra obróbcze CNC, giętarki) oraz wykwalifikowanej kadrze firma jest w stanie produkować dedykowane maszyny w krótkim czasie.

Firma Plastic Metal od ponad 40 lat zajmuje się produkcją wtryskarek z podwójnym systemem kolanowym o sile zwarcia od 50 do 3200 ton oraz wtryskarek dwukomponentowych o sile zwarcia od 1000 do 1800 ton. W ofercie firmy znajdują się wtryskarki hydrauliczne, elektryczne oraz hybrydowe. Plastic Metal produkuje kilka standardowych typów wtryskarek, ale jest również w stanie łatwo dostosować maszyny do unikalnych wymagań produkcyjnych.

Wtryskarki Plastic Metal mają wyjątkowo sztywną ramę i są montowane z najwyższej jakości komponentów, których parametry techniczne przekraczają standardowe wymagania norm przemysłowych. Każda maszyna jest sterowana przez wysokiej klasy system komputerowy, który zapewnia szczegółową kontrolę jakości oraz danych procesowych. Panel operatorski został zaprojektowany w taki sposób, aby sterowanie maszyną było łatwe i intuicyjne.

Dzięki dobrze wyposażonej narzędziowni oraz wykwalifikowanej kadrze inżynierskiej wszystkie części mechaniczne produkowanych maszyn są projektowane oraz wykonywane wewnętrznie. Pozostałe komponenty takie jak pompy, silniki czy sterowniki są dostarczane wyłącznie przez uznanych na rynku producentów takich jak ABB, Siemens czy Baumuller. Takie podejście zapewnia utrzymanie wysokiej jakości oraz łatwej dostępności części zamiennych.

Firma Dentec będzie obecna na targach Plastpol w hali G na stoisku 24.

Źródło: Dentec