FANUC Polska zaprasza na ITM Industry Europe 2023

FANUC Polska zaprasza na ITM…

Trwa odliczanie dni do wiodącego wydarzenia branży przemysłowej - ITM Industry Europe. Podczas targów, odbywających się pod hasłem Przemysł Ery Cyfrowej, zostaną przedstawione najnowsze technologie i innowacje dla Przemysłu 4.0, tworzone przez producentów światowej klasy z myślą o nowych potrzebach przemysłu. FANUC wraz
z partnerami zaprezentuje 10 inspirujących aplikacji, opartych o niezawodne roboty i obrabiarki przemysłowe, oferujących możliwość wyniesienia produkcji na wyższe poziomy.

Najnowsze, światowe trendy w przemyśle, ciekawe pokazy pracujących maszyn i robotów, a także zespół kompetentnych specjalistów gotowych do poszukiwania możliwości obrócenia dzisiejszych trudności w jutrzejsze sukcesy polskich firm produkcyjnych. To idea, która, podobnie jak w latach poprzednich, przyświeca twórcom wystawy firmy FANUC, którą będzie można oglądać podczas tegorocznych targów ITM Industry Europe, w kompleksie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w pawilonie 3, na stoisku nr 8.

Przemysł Ery Cyfrowej

W myśl hasła targów ITM Industry Europe FANUC zaprezentuje systemy produkcyjne, które doskonale nadają się do pracy zarówno w trudnych warunkach produkcyjnych, jak i rynkowych. Wszechstronność, szybkość, precyzja, oszczędność energii i unikalna żywotność to cechy, które gwarantują niezawodność i oczekiwaną wydajność produkcji, a do tego pozwalają sprostać coraz wyższym wymogom rynku w obszarze jakościowym. Wszystkie te atuty można znaleźć w maszynach marki FANUC, zaprojektowanych z myślą o obróbce przedmiotów wykonanych z metali.

Frezowanie, wiercenie i gwintowanie na sztywno

Pierwszą prezentowaną aplikację stanowić będzie centrum obróbcze FANUC Robodrill (10k HPC + wanna 340L) w największym dostępnym w ramach serii α-DiB5 Plus rozmiarze L. Maszyna zaprezentuje wysoko wydajną obróbkę zgrubną (HPC). Druga z aplikacji pokazowych została stworzona w oparciu o maszynę FANUC Robodrill w wersji rozbudowanej (Adv 24k + wanna 100L). Obie aplikacje mają za zadanie podkreślić, że obrabiarki marki FANUC, mimo że są maszynami uniwersalnymi, doskonale radzą sobie z procesami wymagającymi dużej dokładności, m.in. obróbką implantów zębowych. Maszyna zostanie zaprezentowana w duecie z robotem współpracującym o wydłużonym ramieniu CRX-10iA/L, dzięki czemu będzie można przekonać się, że automatyzacja obsługi maszyn to najlepszy sposób na lepsze wykorzystanie kompetencji zespołu, a także produkowanie w oparciu o wyjątkowo korzystne stawki godzinowe.

Warto dodać, że prezentowane centra obróbcze FANUC są atrakcyjną alternatywą dla dużych, wyspecjalizowanych i często znacznie droższych maszyn obróbczych.


robocut-400ic-and-600ic

Obróbka elektroerozyjna dla najbardziej wymagających detali

Producenci zainteresowani obróbką elektroerozyjną będą mieli szansę przyjrzeć się innowacyjnej przecinarce drutowej FANUC Robocut α-C600iB, ze sterowaniem FANUC
31i-W model B, prezentowanej w procesie obróbki narzędzi. Odwiedzający stoisko będą mogli przekonać się, że ta maszyna jest rozwiązaniem wręcz idealnym do obróbki detali o skomplikowanych i złożonych kształtach jak stemple, wykrojniki, matryce, które są trudne lub wręcz niemożliwe do uzyskania w wyniku obróbki skrawaniem. Warto zwrócić uwagę na modułową budowę maszyny, a także fakt, że jest ona zbudowana niemal w 100 proc. z komponentów wytworzonych we własnych fabrykach FANUC w Japonii.

Reportaże

Forum