FachPack 2024 przynosi ekscytujące nowości

FachPack 2024 przynosi ekscytujące…

W dniach 24-26 września 2024 r. branża opakowań spotka się w Norymberdze na FachPack, europejskich targach opakowań, technologii i przetwórstwa. Przygotowania do tego wydarzenia idą obecnie pełną parą. Spodziewanych jest około 1400 wystawców, którzy zaprezentują się w 11 halach wystawienniczych. Około 90% powierzchni wystawienniczej zostało już przydzielone. Zaktualizowany przegląd wystawców i plany pięter są już dostępne na stronie internetowej FachPack - znacznie wcześniej niż zwykle. Dzięki temu zainteresowane firmy mogą teraz łatwo zabezpieczyć swoje stanowisko. Muszą jednak działać szybko. Oprócz wielu produktów i usług związanych z opakowaniami, odwiedzający targi mogą oczywiście oczekiwać ekscytującego programu wspierającego z kilkoma nowymi elementami w 2024 roku.

- Za niecałe sześć miesięcy europejski przemysł opakowaniowy powróci do Norymbergi. Po raz kolejny targi FachPack 2024 w 11 halach wystawienniczych obejmą cały łańcuch dostaw opakowań. Około 60% powierzchni wystawienniczej zostanie poświęcone materiałom opakowaniowym i dostawom, podczas gdy 40% skupi się na technologii pakowania. Te dwa główne segmenty zostaną uzupełnione o drukowanie i wykańczanie opakowań oraz logistykę wewnętrzną - mówi Heike Slotta, dyrektor wykonawczy ds. wystaw w NürnbergMesse, o zakresie ekspozycji produktów. Kontynuuje: - Tradycyjnie dobrze reprezentowanym segmentem są opakowania z tworzyw sztucznych, które po raz kolejny odnotowały wzrost. Tym razem jestem szczególnie zadowolona z silnej reakcji firm z segmentu opakowań z włókien, który wzrósł o 4% i obejmuje producentów tektury falistej.

Zespół FachPack ułatwia udział wszystkim zainteresowanym firmom, które wciąż chciałyby wziąć udział w targach. Zalecamy jednak szybkie podjęcie decyzji, aby zapewnić sobie dogodną lokalizację stoiska i wykorzystać wszystkie korzyści płynące z udziału w targach: Spotkania i prowadzenie interesów z klientami z branż intensywnie wykorzystujących opakowania w sektorach B2B i B2C, prezentacja swoich produktów na forum InnovationBox, uzyskanie przeglądu rynku i rozwój sieci kontaktów.

fachpack-n-teaser-pressrelease-2024-spannende-neuerungen

Program wsparcia z nowymi, ekscytującymi elementami

Oprócz kompleksowej prezentacji produktów, uczestnicy FachPack mogą spodziewać się zróżnicowanego programu wsparcia związanego z głównym tematem FachPack 2024: " Transition in packaging". Program forów FachPack obejmuje konkretne strategie i podejścia marek, producentów i użytkowników do kwestii mających obecnie wpływ na sektor.  Gospodarka o obiegu zamkniętym, marki i konsumpcjonizm, automatyzacja i sztuczna inteligencja, innowacje i rozwój technologiczny to główne nurty tematyczne forów PackBox i InnovationBox.

Inspiracji dostarcza również nowy pawilon tematyczny w hali 3, który prezentuje innowacyjne opakowania wykonane ze zrównoważonych surowców lub nowe alternatywne rozwiązania dla uznanych materiałów opakowaniowych. Heike Slotta wyjaśnia: - W przypadku tego pawilonu współpracujemy z BioFach, wiodącymi na świecie targami żywności ekologicznej, które odbywają się corocznie w Norymberdze - To, co jest w tym tak wyjątkowe, to fakt, że dzięki jednej rejestracji zainteresowane firmy mogą w prosty i łatwy sposób uczestniczyć i prezentować swoje produkty na obu targach, korzystając z tej samej koncepcji. - Ponadto - kontynuuje Heike Slotta - na FachPack 2024 współpracujemy również z SolPack by PACOON, które będzie gospodarzem moderowanego forum prezentującego kluczowe tematy związane z alternatywnymi i zrównoważonymi rozwiązaniami opakowaniowymi.

Pierwszego dnia targów FachPack 2024 kolejny nowy punkt programu skupia się na kobietach w branży opakowań. Podczas spotkania "Women4Packaging" nacisk kładziony jest na networking z ekspertami w dziedzinie opakowań w miłej atmosferze. Wydarzenie to jest skierowane do kobiet-wystawców i odwiedzających targi. - Dzięki temu formatowi chcemy dać kobietom z branży opakowań - a jest ich wiele - platformę do dialogu na miejscu. Już w okresie poprzedzającym targi poruszamy ten temat online na naszym portalu informacyjnym FachPack360°. Spotkanie twarzą w twarz jest logicznym rozszerzeniem tego i nie mogę się go doczekać - mówi Heike Slotta.

Start-upy - zarejestruj się teraz i dołącz do społeczności!

Słuchajcie, innowacyjne młode firmy z Niemiec! Pawilon "Young Innovators", dotowany przez Federalne Ministerstwo Gospodarki i Klimatu (BMWK), umożliwia niemieckim start-upom i nowym firmom zaprezentowanie siebie oraz swoich innowacji produktowych profesjonalnej publiczności na targach FachPack 2024. Międzynarodowe start-upy z siedzibą poza Niemcami mogą zaprezentować swoje pionierskie produkty i procesy zainteresowanym specjalistom w dziedzinie opakowań w pawilonie Newcomer Pavilion. Wszystkie informacje na temat warunków i procesu składania wniosków można znaleźć na stronie internetowej FackPack.