Firma Sidel wprowadza na rynek ultramałą, ultralekką butelkę PET do płynnych produktów mlecznych

Firma Sidel wprowadza na rynek…

Nowa butelka PET firmy Sidel została zaprojektowana tak, aby zapewnić większą przewagę konkurencyjną producentom płynnych produktów mlecznych.

Ta mini-butelka została zaprojektowana dla produktów takich jak jogurty pitne i probiotyczne o pojemnościach od 65 ml do 150 ml i idealnie nadaje się do przetwarzania w temperaturze pokojowej i w ramach łańcucha chłodniczego. Butelka ta nadawałaby się również do zastosowań w sektorze soków, nektarów, napojów bezalkoholowych, izotoników i herbaty.

„Ten nowy format został wprowadzony, aby wspierać branżę płynnych produktów mlecznych, w której stosowanie opakowań PET staje się coraz bardziej atrakcyjną alternatywą” – komentuje Laurent Naveau, Lider innowatorów ds. opakowań w firmie Sidel. „Butelka ta, stanowiąca element programu ciągłej optymalizacji opakowań firmy Sidel, została zaprojektowana w celu zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i kosztów, a jednocześnie oferuje producentom nowe możliwości marketingowe i wysoką wydajność produkcji”.

Zaawansowany zrównoważony rozwój i efektywność kosztowa

Dzięki nowej ultralekkiej butelce Sidel producenci mogą skorzystać na podwyższonych standardach PET w zakresie zrównoważonego rozwoju. Jest to nie tylko najtańsze tworzywo sztuczne na rynku, ale także jedyne tworzywo sztuczne nadające się do kontaktu z żywnością, które można poddawać recyklingowi produkując nowe butelki ze starych.

Wybierając PET, producenci mogą osiągnąć nawet 40-procentową redukcję kosztów w przypadku przejścia na PET z polistyrenu i 20-procentową redukcję w przypadku przejścia na PET z HDPE (polietylenu o wysokiej gęstości).

Laurent Naveau mówi: „Nasz nowy rozmiar charakteryzuje się najlepszą w swojej klasie masą butelki wynoszącą zaledwie 3,9 g w przypadku butelki o pojemności 100 ml o przedłużonym okresie przydatności do spożycia i 5,4 g w przypadku butelki aseptycznej o pojemności 100 ml, co osiągnięto dzięki dedykowanemu projektowi preformy. Ta nowa preforma umożliwia wykorzystywanie 100% rPET przy niskim ciśnieniu rozdmuchu – poniżej 15 barów. Nowa minibutelka PET firmy Sidel gwarantuje producentom pełną integralność produktu, jednocześnie zapewniając kompatybilność z szeregiem bezpiecznych i wygodnych rozwiązań w zakresie zamykania”.

Atrakcyjny wygląd na półce

Wielkość samego światowego rynku jogurtów i probiotyków wyceniono w 2022 r. na 86,87 miliardów dolarów i oczekuje się, że w latach 2023-2030* będzie nadal rósł przy złożonej stopie wzrostu rocznego wynoszącej 9,3 procent. Za względu na konkurencyjność rynku producenci coraz częściej szukają sposobów na uzyskanie wyróżniającego wyglądu na półce sklepowej.

Nowa, ultramała butelka oferuje szereg kreatywnych opcji, w tym różne formaty i kształty, spożycie jednorazowe lub wieloporcjowe, zastosowanie białego lub przezroczystego tworzywa PET, różnorodne grafiki i tekstury, a także szeroką gamę szyjek i zakrętek. Jest również odpowiednia do etykietowania z rolki lub rękawa.

sidel-s-ultra-small-ultra-light-pet-bottle-for-liquid-dairy


Wysoka wydajność

Nowa ultramała butelka firmy Sidel opiera się na unikatowej pod względem projektu preformie, która zapewnia szerokie okno procesowe nawet przy zredukowanych strefach grzewczych. Zapewnia to optymalną dystrybucję materiału, gwarantując wysoką wydajność butelki.

Laurent Naveau komentuje: „Eksperci firmy Sidel ds. opakowań opracowali preformę, która zapewnia doskonałą jakość butelek. Dokładna dystrybucja materiału w butelce zapewnia jej wydajność nawet przy niższym ciśnieniu rozdmuchu i zmniejszonej ilości materiału. Jesteśmy podekscytowani współpracą z producentami z sektora płynnych produktów mlecznych, pozwalającą wykorzystać pełny zakres naszej nowej gamy ultramałych i lekkich projektów”.

Kompletne rozwiązania dla linii

Sidel oferuje kompletne rozwiązania dla linii płynnych produktów mlecznych i produktów wrażliwych, opierając się na ponad 40-letnim doświadczeniu we współpracy i wspieraniu producentów w tej branży.

Nowy rozmiar butelki jest kompatybilny z Aseptic Combi Predis FMa - najprostszym i najszybszym na rynku rozwiązaniem aseptycznym z dekontaminacją preform na sucho. Oferuje bezpieczny, higieniczny i ekonomiczny sposób pakowania produktów wrażliwych, zapewniając doskonały smak i długi okres przydatności do spożycia przy minimalnym zużyciu wody i środków chemicznych.

Butelka nadaje się również do zastosowania przy dużych prędkościach produkcyjnych - do 66 000 butelek na godzinę.