Firma Techno na targach Taropak

Firma Techno na targach Taropak Firma Techno z Wrocławia była jednym z blisko 800 wystawców na targach Taropak. Na najważniejszej tegorocznej imprezie dla branży opakowaniowej spółka koncentrowała się m.in. na prezentacji dwóch urządzeń ze swojej bogatej oferty: wiązarek Everoll oraz urządzenia ErgoPack do pakowania prawie wszystkich ładunków przy użyciu taśmy PP lub PET.

Wiązarki marki Everroll np. półautomatyczna wiązarka ES - 104 służą do zabezpieczania taśmą polipropylenową ładunków kartonowych, pakietów drewnianych oraz ładunków z tworzyw sztucznych. W urządzeniu można zastosować taśmy o szerokości od 5 mm do pakowania lekkich towarów aż do 16 mm do towarów ciężkich. Maszyna może wykonać do 24 owinięć na minutę, co sprawia, że uzyskuje ona naprawdę wysoką wydajność. W tej chwili firma przygotowała na te urzadzenia ofertę specjalną i oferuje je nawet za połowę ceny, dołączając do tego roczną gwarancję.

- Z kolei drugie z urządzeń, czyli ErgoPack 720 E przeznaczone jest do pakowania prawie każdego rodzaju ładunków przy użyciu taśmy polipropylenowej lub taśmy PET, czyli poliestrowej. Urządzenie jest w pełni automatyczne, co oznacza, że napina, zgrzewa i odcina taśmę. Do jego zalet należy m.in. fakt, że jest przeznaczone do pracy w dowolnym miejscu bez konieczności podłączenia do sieci elektrycznej. Gwarantuje wysoką wytrzymałość zgrzewu, a także możliwość spinania dużych gabarytowo ładunków. Siła naciągu taśmy jest regulowana elektronicznie z panelu sterowania od 400 do 2000 N - przekonywał na stoisku firmy jej szef Jan Ziomek.

Firma Techno na targach Taropak

Ciekawym elementem prezentacji oferty Techno były także maszyny owijające z grupy WMS. Urządzenia tego typu opierają się na modułowej konstrukcji. Do ich zalet należy m.in. przedłużenie żywotności części ruchomych przez zastosowanie nowoczesnych łożysk tocznych, redukcja przestrzeni niezbędnej do pracy maszyny związana z umieszczeniem w maszcie elementów sterujących owijarką oraz wózka z folią z boku masztu, czy wreszcie nowe rozwiązania wyposażenia do wstępnego rozciągu folii.

Maszyny owijające z grupy WMS reprezentują nową generację owijarek do palet używanych we wszystkich gałęziach przemysłu na końcach linii produkcyjnych do zabezpieczania ładunków folią rozciągliwą stretch.

Głównym założeniem przy projektowaniu i konstruowaniu owijarek z tej grupy była koncepcja ich modułowej budowy. Zgodnie z tym zamysłem istnieje możliwości dostosowania owijarek do indywidualnych potrzeb. Wybrana na początku prostsza wersja maszyny może być krok po kroku modernizowana, w zależności od rosnącego zapotrzebowania w zakresie jakości i efektywności pakowania. Zastosowanie różnych systemów rozciągania folii stretch - od prostego hamulca ręcznego do dwusilnikowej głowicy pre-stretch, gwarantującej wysokiej jakości wstępny rozciąg folii, poprzez różnego rodzaju opcje wyposażenia dodatkowego, jak podniesienie wysokości owijania, dodatkową stabilizację ładunku, dostosowanie konstrukcji owijarki do systemu transportu towarów w zakładzie produkcyjnym czy przystosowanie do zwiększonego ciężaru palety - stanowią o przewadze maszyn wykonanych według tej koncepcji.

Firma Techno na targach Taropak

O zaawansowaniu technologicznym tych konstrukcji świadczy też możliwość zmodernizowania sterowanej ręcznie owijarki w półautomat lub docelowo w "samouczącą" się maszynę, gdzie wszystkie palety pakowane są tak samo jak paleta wzorcowa.

Jeśli chodzi o poszczególne odmiany urządzeń to dla przykładu wersja owijarek WMS Standard przeznaczona jest dla zakładów produkcyjnych i magazynów, które pakują średnie ilości palet rozmiarach różnych rozmiarach ładunku.

Gwarantuje ona skuteczne zabezpieczenie pakowanych towarów. Pięć niezależnych programów owijania po ustawieniu i zapisaniu w pamięci może zostać zabezpieczonych hasłem dostępu przed niepożądanymi zmianami. Każdy z programów posiada możliwość ustawiania takich parametrów jak: szybkość przesuwu wózka z folią w górę i w dół (oddzielnie), regulacja prędkości obrotowej, ilość owinięć na górze i na dole ładunku, ewentualnie zmianę wstępnego i końcowego rozciągu folii.

Maszyna w zależności od wyposażenia w górny docisk oferuje cztery różne typy owijania: proste, krzyżowe, z przykryciem i bez przykrycia.

Czytaj więcej:
Maszyny 533
Taśmy 10