Foliowa konferencja w stolicy Tajlandii

Foliowa konferencja w stolicy… Azja jest obecnie najdynamiczniej rozwijającym się gospodarczo kontynentem, a jednym z sektorów, który szczególnie bierze udział w tym wzroście jest branża opakowaniowa. Wiąże się to ze stale zwiększającym się zapotrzebowaniem na produkty codziennego użytku, gdzie kluczowe jest zastosowanie opakowań barierowych przedłużających okres ważności żywności w gorącym, wilgotnym środowisku.

Między innymi dlatego firma AMI wybrała Bangkok na miejsce organizacji pierwszej na kontynencie azjatyckim konferencji poświęconej specjalistycznym foliom do pakowania Specialty Packaging Film Asia 2014. Stolica Tajlandii w dn. 24-26 marca będzie gościć najważniejszych ekspertów z tej branży i będzie doskonałym miejscem wymiany informacji i nowych idei.

Jak podkreślają organizatorzy, promowanie stylu życia opartego na zrównoważonym rozwoju jest światową koniecznością, bowiem tylko w ten sposób możemy przyczynić się do redukcji zużycia surowców i energii. W branży opakowań wiąże się to z minimalizowaniem wagi oraz stosowaniem coraz większej ilości opakowań elastycznych. Ponadto opakowania elastyczne można łatwo dostosować do konkretnych potrzeb, między innymi w zakresie barierowości. Nowe technologie pozwalają na tworzenie wielowarstwowych struktur o różnej klasie materiałów zewnętrznych i wewnętrznych. Jednym z zagadnień poruszanych w czasie konferencji będą także folie biotworzywowe.

Uczestnicy konferencji będą mieli okazję do praktycznego zapoznania się najnowszymi rozwiązaniami w zakresie opakowań elastycznych. Sponsor konferencji, firma Labtech Engineering, oferuje prelegentom możliwość zwiedzenia swojej fabryki oraz obejrzenia w laboratorium najnowszej linii do rozdmuchu folii 9-warstwowej, w której skład wchodzi dziewięć wytłaczarek o wymiarach 25 i 30 mm.

Labtech


Labtech to firma z 30-letnią tradycją, specjalizująca się w produkcji maszyn laboratoryjnych dla branży przetwórstwa tworzyw polimerowych. Polskim dystrybutorem urządzeń tej marki jest firma Angpol.

Czytaj więcej:
Folia 385
Maszyny 603

Linie i urządzenia laboratoryjne (wytłaczarki 1 i 2-ślimakowe nawet do 300 kg/godz., linie rozdmuchu i wylewania folii/arkuszy, test filtracji, mieszalniki, prasy, 2-walcarki z automatycznym rolowaniem, wytłaczarki do farb proszkowych)

Polska, 02-797 Warszawa, Al. Komisji Edukacji Narodowej 21/50