Galeria opakowań - kartony do napojów

Galeria opakowań - kartony do napojów
Firma SIG Combibloc jest jednym z wiodących światowych dostawców opakowań dla płynnych produktów spożywczych oraz urządzeń aseptycznego napełniania. W naszej galerii opakowań Plastech.pl prezentujemy wyprodukowane przez nią opakowania kartonowe.

Duża zawartość mieszcząca się w małym opakowaniu, to jeden z wyróżników aseptycznych opakowań kartonowych produkowanych przez działający również w naszym kraju koncernu SIG Combibloc.

Około 28 g materiału opakowaniowego wystarcza, aby bezpiecznie opakować jeden litr zawartości. Jest to mniej niż trzy procent ciężaru całości.

Aseptyczne opakowanie kartonowe optymalnie łączą ze sobą korzystne właściwości kartonu, polietylenu i aluminium. Dzięki zespoleniu tych materiałów opakowanie może być lekkie, a przy tym gwarantuje świetną ochronę produktów, którymi zostało napełnione.

Standardowy pojemnik na napoje SIG Combibloc składa się z cienkiej warstwy kartonowej o grubości ok. 0,4 mm. Aby uchronić go przed przemoczeniem, nanosi się wewnątrz i na zewnątrz warstwę polietylenu (PE) o grubości 0,05 mm.

W tak przygotowane opakowanie można wpierw swobodnie nalewać np. owocowe soki, a potem z przyjemnością je pić.

opakowania kartonowe Sig Combibloc


opakowania kartonowe Sig Combibloc


Czytaj więcej: Galeria opakowań 361