Galeria opakowań - opakowania zadrukowywane

Galeria opakowań - opakowania zadrukowywane
Tym razem w naszej galerii przedstawiamy opakowania, które są zadrukowywane w niezwykle fantazyjny sposób. Tego typu operacje wykonuje w naszym kraju m.in. firma Tudruk Zachodni Ośrodek Druku Opakowań. Specjalizuje się ona w drukowaniu opakowań miękkich.

Jednym ze sposobu zadruku jest metoda tzw. klejenia na zimno (cold seal). Polega ona na tym, że klej jest kładziony w miejscu skręcenia owijki, a zwykły polipropylen zastępuje folie, które mają pamięć skrętną.

Klej nanosi się na spodnią stronę opakowania warstwą ciągłą lub według ramki. Na linii produkcyjnej specjalne urządzenia „naciskają” na opakowanie, przy czym warstwa z klejem wchodzi w reakcje z drugą warstwą z klejem. W ten sposób powstaje idealnie trwały szew i to bez jakiegokolwiek nagrzewania.

Po rozwiązanie cold seal najczęściej sięga się przy pakowaniu lodów i wyrobów cukierniczych, czyli wszędzie tam, gdzie produkt nie może być poddawany długiemu nagrzewaniu i gdzie potrzebna jest duża wydajność pracy dochodząca do 400 - 600 sztuk na minutę.

opakowanie firmy Tudruk


Czytaj więcej: Galeria opakowań 362