Galeria opakowań-targi K 2007 w Düsseldorfie

Galeria opakowań-targi K 2007 w Düsseldorfie
Do 24 do 31 października tego roku niemiecki Düsseldorf będzie światową stolicą przemysłu tworzyw sztucznych. Oferta prezentujących się tam firm będzie na tyle bogata, że każdy uczestnik ekspozycji znajdzie podczas Międzynarodowych Targów Tworzyw Sztucznych i Kauczuku K coś dla siebie.

Targi K będą obejmować prezentację firm proponujących wszelkiego rodzaju maszyny i wyposażenia, surowce i materiały pomocnicze oraz półprodukty, elementów techniczne i wzmocnione wyroby z tworzyw sztucznych. W bogatym zestawie prezentowanych nowości nie zabraknie jednak również opakowań. Jedną z głównych atrakcji 17 edycji targów K będzie bowiem specjalna wystawa „Tworzywa pakują”.

Uznaje się, że w opakowaniach tworzywa sztuczne mogą wszystko i pozwalają na oszczędne gospodarowanie surowcami. Ich właściwości np. wytrzymałość na rozerwanie i jednoczesna elastyczność, a także barierowość, odporność na temperatury oraz niewielki ciężar sprawiają, że są one świetnym materiałem na opakowania – mówi Eva Rugenstein z referatu prasowego K 2007. - Jednakże, jeżeli poszerzy się pojęcie „opakowania” poza klasyczny sens znaczeniowy, wówczas zalety i możliwości stosowania polimerów są jeszcze bardziej spektakularne. Taką postawę przyjęli przynajmniej organizatorzy K 2007. Podczas specjalnej wystawy zaprezentujemy wkład tworzyw sztucznych w zasadnicze funkcje opakowania - ochronę, informację i dystrybucję.

W oczekiwaniu na opakowaniowe atrakcje związane ze zbliżającymi się targami K, prezentujemy kilka zdjęć, przedstawiających opakowania, które można było zobaczyć trzy lata temu podczas ostatniej edycji targów K.


Czytaj więcej: Galeria opakowań 361