Galeria opakowań - wino w butelkach PET

Galeria opakowań - wino w butelkach PET
Zapowiadana kilka miesięcy temu rewolucja na brytyjskim rynku opakowaniowych i alkoholowym stała się faktem. Tamtejsza sieć sklepów Sainsburry wprowadziła własne butelki do wina. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że są do butelki z PET.

Sainsburry, to ceniona brytyjska sieć sklepów. Proponowana przez nią oferta wina rozlewanego w PET obejmuje dwie marki: nowozelandzkie Sauvignon Blanc oraz australijskie Rose. Jeśli eksperyment się powiedzie, to szefostwo Sainsburry zapowiada, że zostanie on rozszerzony na kolejne marki. Nowa butelka ma podobne właściwości, co tradycyjna szklana. Dysponuje taką samą pojemnością i w założeniu nie ma prawa redukować walorów smakowych rozlewanych w nią alkoholi.

O tym, że została wprowadzona zdecydowały względy środowiskowe. Całą kampanię wspiera bowiem rządowa fundacja WRAP (Waste & Resources Action Programme). Argumentuje ona, że tradycyjna szklana butelka do wina waży 400 gram. Tymczasem butelka PET ledwie 54 gramy. To zaś sprawia, że jest o wiele bardziej ekologiczna.

Butelki o pojemności 750 ml wytwarza koncern Amcor PET Packaging UK.

butelka PET do wina


Czytaj więcej: Galeria opakowań 362