Gamart na targach K2007 - goście z Europy są o wiele konkretniejsi

Gamart na targach K2007 -… Z szerokim portfolio własnych usług i produktów przyjechała do Düsseldorfu na targi K2007 firma Gamart z Jasła. Była jedną z ledwie 15 polskich spółek, które brały udział w tej największej na świecie imprezie przeznaczonej dla branży tworzyw sztucznych.

- Funkcjonujemy już od 11 lat. W tej chwili dysponujemy rozwiniętą siecią 15 składów. Głównym obszarem naszego działania jest sprzedaż hurtowa i detaliczna materiałów skierowanych dla budownictwa z branży tworzyw sztucznych. Mamy w swojej ofercie m.in. systemy rurowe z PVC, PE, PP do wody, gazu i kanalizacji, Systemy rynnowe z PVC, oczyszczalnie ścieków, zbiorniki bezodpływowe, wykładziny z PVC, różnego rodzaju systemy dociepleń w postaci styropianu, sidingu, tynków, wełny, płyt gipsowych. Ważną częścią naszej działalności jest także oferta związana z maszynami i urządzeniami do przetwórstwa tworzyw sztucznych. I na tych targach właśnie na tym skupiamy się najbardziej - opowiadał w Düsseldorfie Józef Kaczor, specjalista ds. marketingu i handlu w spółce Gamart.

Zainteresowanie stoiskiem firmy było duże. Czego więc mogli spodziewać się goście, którzy odwiedzili Gamart? Targowa oferta firmy skupiała się na prezentacji m.in. takich urządzeń jak znakowarki termiczne, kielicharki KP, odciągi taśmowe typu OT, przecinarki nożowe, obracarki do rur, stoły kalibrujące i odciągi gąsienicowe do rur i profili.

Firma Gamart na targach K2007


Z wymienionego asortymentu zwłaszcza przecinarka nożowa warta była szczególnego zauważenia. Jej zadaniem jest przecinanie poprzeczne oraz fazowanie rur z tworzyw sztucznych. Przecinarka tego typu znajduje najczęściej zastosowanie w linii wytłaczania, choć może także pracować samodzielnie.

Została ona wykonana jako wolnostojąca. Ramę w górnej części wyposażono w prowadnice, na których zamocowano wózek z zespołem tnącym i zespołem zaciskającym rurę. Zespół tnący składa się z tarczy obrotowej z nożem tnącym i fazującym. Podczas pracy zagłębiają się one automatycznie w materiał. Przecinarka może pracować w cyklu automatycznym, który jest zsynchronizowany z całą rurą.

W jaki sposób działa urządzenie?

Jeden cykl cięcia przebiega w ten sposób, że wyłącznik krańcowy podaje sygnał do cięcia, po czym następuje zaciśnięcie klocków na rurze. Zespół tnący zaczyna się wówczas poruszać razem z rurą. W tym samym czasie tarcza z nożami już się obraca i zaczyna się jej przesuw. Noże za pośrednictwem popychaczy przesuwają się w kierunku rury – tną ją i fazują. Po osiągnięciu nastawionej głębokości, sterowane innym wyłącznikiem krańcowym, powracają do położenia wyjściowego. Wtedy kolejny wyłącznik przekazuje sygnał do siłowników, które podnoszą klocki i uwalniają rurę. Tym samym następuje powrót całego zespołu tnącego do położenia wyjściowego, a przecinarka może rozpocząć kolejny cykl.

Firma Gamart na targach K2007


Zaciekawienie wzbudzał też stół kalibrujący SK. Jego zadaniem jest, wspólnie z oddzielnie zamontowanym zespołem kalibrująco – chłodzącym, kalibrowanie i chłodzenie wytłaczanych profili w linii wytłaczania.

Firma Gamart jest w tej chwili dystrybutorem m.in. takich spółek jak Gamrat, Poliplast, Polimarky, Sotralentz, PTS Rabka, Weba, Anticor, Kreisel, Greinplast. – Targi na pewno sa udane. Pojawia się u nas mnóstwo zwiedzających z Azji. Pytaja niemal o wszystko, również o to, czego nie mam w ofercie. Pod tym względem klienci z Europy są o wiele bardziej konkretni – podsumowywali swoja obecność na K2007 przedstawiciele Gamartu.

Czytaj więcej:
Targi 1280
Rury 111