Grupa Hromatka przejmuje Guzman Polymers

Grupa Hromatka przejmuje Guzman…

Guzman Global, rodzinna firma z ponad 80-letnią tradycją oraz Grupa Hromatka doszły do porozumienia w sprawie przejęcia większościowego pakietu udziałów w Guzman Polymers, spółce zajmującej się dystrybucją i sprzedażą polimerów dla różnych branż, w tym jej międzynarodowe spółki zależne, a także 50% Joint Venture w Portugalii, Augusto Guimarães & Irmao.

Hromatka Group, pochodząca z Austrii, założona w 1969 r. firma rodzinna prowadzona jest przez jej założyciela Hansa Hromatkę i jego syna Aleksandra. Grupa posiada spółki zależne w 12 krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

Obie firmy są ze sobą powiązane od ponad 15 lat i mają zbieżną filozofię biznesową: skupienie się na długoterminowym tworzeniu wartości, mocne stawianie na ludzi i ich oddelegowanie do wspierania sprawnego zarządzania dostosowanego do każdego rynku. Pasją obu podmiotów są tworzywa sztuczne oraz wartości dodane do tychże jak serwis techniczny dostarczanych klientom, a także poszukiwanie nowych, zrównoważonych rozwiązań zgodnie z obecnym regulacjami.

Perfekcyjne dopasowanie obu Grup w zakresie zasięgu geograficznego jest całkowicie komplementarne, co również skutkować będzie skuteczniejszym poszukiwaniem synergii przy zachowaniu ciągłości w zakresie marki, zarządzania i Ładu Korporacyjnego.

Podstawy umowy zostały ustalone w 2019 roku, a obecna sytuacja spowodowana pandemią COVID-19 przyspieszyła proces, co zdaniem obu firm przyniesie korzyści ich klientom i pozwoli zacieśnić relacje z głównymi dostawcami, tworząc nowego lidera na rynku europejskim.

Guzman Global był wspierany przez DC Advisory w kwestiach doradztwa finansowego oraz Allen&Overy w kwestiach natury prawnej. Grupie Hromatka doradzała firma Dentons jako radca prawny.

Hromatka Group Management AG z siedzibą w Aesch (Szwajcaria) funkcjonuje jako holding spółek działających w 12 krajach Europy. W Polsce jest obecna poprzez firmę Plastoplan Polska Sp. z o.o. Jednym z kluczowych rynków dla spółek tworzących Hromatka Group jest przemysł medyczny. 

Plastoplan Polska Sp. z o.o. dostarcza dla tych zastosowań tworzywa sztuczne z bardzo szerokiej oferty firmy Sabic, Kraiburg-TPE i innych producentów. Najliczniejsza grupa klientów to producenci opakowań dla farmaceutyki i służby zdrowia. Są to głównie polipropyleny i polietyleny przeznaczone do formowania wtryskowego i wytłaczania z rozdmuchem.