Grupa Wittmann na targach Plastpol w Kielcach

Grupa Wittmann na targach…

Podczas tegorocznych targów Plastpol, które odbędą się w dniach 23 - 26 maja, firma Wittmann, na stoisku w F-9 w hali F, zaprezentuje energooszczędne wtryskarki, nowoczesne technologie a także najnowsze roboty i urządzenia pomocnicze.

Rynek polski jest jednym z najważniejszych rynków eksportowych dla Grupy Wittmann. W związku z tym Plastpol jest dla firmy Wittmann kluczową platformą do prezentacji naszych najnowszych rozwiązań konstrukcyjnych. Trzonem tegorocznej prezentacji będą dwie energooszczędne wtryskarki serwohydrauliczne.  

Na SmartPlus 90/350 wyposażonym w nową jednostkę sterującą Unilog B8X, system monitorowania stanu technicznego wtryskarki CMS Lite oraz komórkę automatyzacji zaprojektowaną i wyprodukowaną przez Wittmann Battenfeld Niemcy, pokażemy produkcję poziomicy maszynowej wykonanej z ABS na formie 1+1 dostarczonej przez firmę SOLA z Austrii.

W pierwszym etapie produkcji wtryskiwana jest górna i dolna część obudowy poziomicy. Robot odbiera następnie górną część obudowy, odkłada ją na stacji do znakowania laserowego. Jednocześnie dolna część obudowy dokładana jest do stacji montażowej. Na stacji tej obudowa wyposażana jest w „oczka” poziomicy. Następnie górna część jest dociskana do dolnej części za pomocą wstępnie ustawionej siły. Gotowe części są transportowane do stanowiska testowego, gdzie położenie „oczek” jest sprawdzane przez system wizyjny. Po kontroli jakości gotowe poziomice są odkładane na przenośniku taśmowym. System obsługiwany jest przez robota WX138 firmy Wittmann.

1-smartplus-90-wasserwaage-spirit-level
SmartPlus 90 z systemem automatyzacji i komunikacją miedzy urzadzeniami Wittmann 4.0

Szczególną cechą wtryskarek SmartPlus jest ich niski koszt połączony z efektywnością energetyczną i powtarzalnością ruchów. Dzięki zastosowaniu sprawdzonych technologii, w połączeniu ze starannie dobranymi opcjami, możliwe stało się zaoferowanie doskonałego stosunku ceny do wydajności dla tych maszyn.

Druga maszyna to SmartPower 60/210, na której zaprezentowana zostanie technologia wtrysku wspomaganego gazem Airmould. W technologii tej produkowane będą klamerki do bielizny. W formie 1+1 w technologii wtrysku z wypełnieniem częściowym powstają dwie klamerki puste w środku. Technologia wtrysku wspomaganego gazem pozwala na znaczącą redukcję ciężaru wypraski, poprawę właściwości detalu a w konsekwencji obniżenie kosztów produkcji. Dla technologii wtrysku z gazem wykorzystane zostanie najnowsze wyposażenie Wittmann Airmould 4.0. Zaprezentujemy najnowsze zawory wykonawcze wyróżniające się kompaktową konstrukcją pozwalającą na ich ustawianie bezpośrednio w pobliżu formy wtryskowej, co pozwala na oszczędzenie zużycia gazu i obniża koszty produkcji.  

2-airmould-4-0
Airmould 4.0

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna

Reportaże

Forum