Grupa Wittmann w dużej mierze kontynuuje produkcję

Grupa Wittmann w dużej mierze…

Jak większość firm na całym świecie, również firmy z Grupy Wittmann muszą mierzyć się z wyzwaniami, które postawiła przed gospodarką sytuacja spowodowana epidemią koronawirusa.

W przypadku pracowników, klientów i dostawców austriackiego koncernu podjęto wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa. Tam, gdzie to możliwe, działania zostały przeniesione do biura domowego i obecnie nie odbywają się żadne wizyty w zakładach produkcyjnych Grupy Wittmann.

Niemniej jednak operacje produkcyjne w niektórych zakładach są do tej pory utrzymywane.Obecnie czynne są i kontynuują produkcję zakłady na Węgrzech i w Chinach, działa również fabryka wtryskarek Wittmann Battenfeld w austriackim Kottingbrunn.

Z kolei w austriackich zakładach Wittmanna w Wolkersdorf 23 marca tymczasowo wstrzymano produkcję wyrobów do transportu materiałów (suszenie, transport materiałów, mieszanie). Większość działów zakładu w Wolkersdorf - zwłaszcza Sprzedaż i Dystrybucja, Serwis i Odbiór Towarów, była jednak cały czas gotowa do pracy. Działanie tej fabryki przywrócono 14 kwietnia.

W dwóch zakładach produkcyjnych w Wiedniu prace zostały zawieszone na okres od 30 marca do 14 kwietnia. Jednak serwis i części zamienne były cały czas dostępne, a odbiór towarów był możliwy bez ograniczeń.

Obecnie bardzo trudno jest osiągnąć wydajną i przewidywalną produkcję w tych lokalizacjach. Przede wszystkim jednak wszystkie te środki służą dystansowi społecznemu, dzięki czemu rozprzestrzenianie się koronawirusa może być ograniczone. Aby zapewnić najlepszą możliwą ochronę pracowników, ich rodzin i partnerów biznesowych, praca jest wykonywana z domowego biura, o ile to możliwe.

wi-ba
Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna