"Hour of Engineering" program propagujący podstawy inżynierii wśród uczniów

"Hour of Engineering" program…

Siemens Digital Industries Software ogłosił dzisiaj start Hour of Engineering, wciągającego programu edukacyjnego online, który umożliwia nauczycielom wprowadzenie uczniów do inżynierii i technologii za pomocą odpowiednio dobranych, przyjaznych dla dzieci treści edukacyjnych w ciągu zaledwie jednej godziny.

Za sprawą tego nowego programu, dostępnego na tę chwilę jedynie w języku angielskim, firma Siemens zamierza inspirować, angażować i edukować uczniów na temat roli i podstaw inżynierii, zanim jeszcze podejmą naukę w szkole średniej, pomagając w ten sposób przygotować solidną rzeszę przyszłych inżynierów. Bez wskrzeszenia tej iskry zainteresowania, zanim uczniowie ukończą szkołę podstawową, wielu z nich podejmie decyzję o rezygnacji z inżynierii na podstawie powszechnych błędnych przekonań na temat tej dziedziny.

"Do tej pory nie istniało odpowiednie podejście do prowadzenia edukacji w zakresie  inżynierii w szkołach podstawowych", powiedział Jan Morrison, dyrektor generalny i założyciel TIES (Teaching Institute for Excellence in STEM). "Hour of Engineering firmy Siemens, zamyka tę dawno zaniedbaną lukę i daje nauczycielom i uczniom potężną platformę do angażowania się w inżynierię".

"Kariera w inżynierii może przyjąć wiele różnych ścieżek, z których wszystkie mogą być satysfakcjonujące i pomóc uczynić świat lepszym miejscem. Bardzo ważne jest, aby uczniowie jeszcze zanim zdecydują o wyborze szkoły średniej, mogli wcześniej zapoznać się z karierami i koncepcjami inżynierskimi. Naszym celem jest umożliwienie nauczycielom zrobienia tego właśnie za pomocą zasobów, które można wdrożyć bez dodatkowych szkoleń i które nie stanowią dodatkowego obciążenia dla i tak już napiętych budżetów" - powiedział Brian Grogan, Starszy dyrektor ds. zarządzania produktami w dziale inżynierii głównego nurtu w firmie Siemens Digital Industries Software.

Hour of Engineering jest bezpośrednią odpowiedzią na przewidywany krajowy niedobór inżynierów. Hour of Engineering ma na celu wczesne wzbudzenie w uczniach zainteresowania karierą inżyniera oraz budowanie pewności siebie i umiejętności rozwiązywania problemów, które mogą być stosowane na wszystkich kierunkach studiów, w tym w dyscyplinach inżynieryjnych. Treści nauczania Hour of Engineering są dostosowane do standardów nauki, technologii, inżynierii i matematyki. Każde działanie edukacyjne jest łatwe do wdrożenia i zawiera przewodnik dla nauczyciela, który przedstawia sugerowane sekwencje nauki z opcjami od jednej do 20 godzin.

siemens-hour-of-engineering-01
Nowy program internetowy firmy Siemens przedstawia inżynierię w zabawny i odpowiedni sposób, aby zainspirować uczniów szkół podstawowych do nauki o dziedzinie inżynierii i jej wpływie na świat, w którym żyjemy.


"Budowanie inżynierskich nawyków myślowych, takich jak kreatywność, myślenie systemowe i współpraca, stanowią podstawę programu nauczania Hour of Engineering. Działania i lekcje dostosowane do najwyższych standardów edukacyjnych zapewniają praktyczną mapę drogową dla nauczycieli, aby płynnie zintegrować koncepcje inżynieryjne, które pomagają uczniom osiągnąć więcej we wszystkich obszarach tematycznych. Materiał przygotowany przez firmę Siemens jest naprawdę przełomowy" - powiedział Alex Urrea, założyciel i dyrektor generalny Eduscape, firmy wybranej przez Siemens do opracowania programu nauczania.

Więcej informacji o działaniach i zasobach firmy Siemens w zakresie edukacji STEM można uzyskać odwiedzając stronę www.siemens.com/solid-edge-educator oraz www.hourofengineering.com.