Huhtamaki produkuje opakowania dla Zakładów Tłuszczowych

Huhtamaki produkuje opakowania dla Zakładów Tłuszczowych
Od października margaryna Słoneczna ma nowe opakowanie. Prostokątny kubek wyróżnia się na półce sklepowej żywymi barwami oraz efektownym wizerunkiem pola słoneczników.

Nowe opakowanie to efekt współpracy pomiędzy producentem margaryny, czyli Zakładami Tłuszczowymi Bielmar oraz firmą Huhtamaki Polska, która dostarczyła nowoczesne pojemniki o pojemności 500 gram. Prostokątne opakowanie popularnej margaryny jest produkowane w technologii termoformowania.

Metoda polega na tym, że z określonych materiałów podgrzanych wstępnie do określonej temperatury charakterystycznej dla danego tworzywa, formuje się produkty o określonych kształtach. Stosunkowo tanie i wysoko wydajne przetwórstwo sprawia, że termoformowanie jest powszechnie wykorzystywane zarówno w produkcji opakowań. Podczas termoformowania mamy do czynienia z dwiema podstawowymi operacjami: ogrzewaniem półfabrykatu i kształtowaniem (formowaniem). Staranne przygotowanie nadruku pozwala na osiągnięcie doskonałej jakości zdobienia zarówno na wieczkach jak i na pojemnikach.

Prace nad przygotowaniem nowego opakowania nie były zbyt długie i zajęły Huhtamaki ledwie dwa miesiące.

Opakowanie wyprodukowane przez Huhtamaki Polska


Czytaj więcej: Galeria opakowań 362