Hurmak intensywnie rozwija się w Polsce i Europie Środkowo - Wschodniej

Hurmak intensywnie rozwija…

Turecki producent wtryskarek Hürmak, to przedsiębiorstwo o 50-letniej tradycji. W XXI wieku stał się jednym z najbardziej uznanych producentów maszyn na tureckim rynku tworzyw sztucznych. Dla polskich klientów jeszcze niedawno nazwa firmy mogła brzmieć egzotycznie.

W 2017 roku, kiedy to Hurmak oficjalnie zainaugurował działalność w naszym kraju, polscy klienci mieli możliwość zobaczyć urządzenia tego producenta na imprezach targowych, zarówno w Polsce jak i za granicą.

To był dla firmy bardzo aktywny rok i o jego podsumowanie zwróciliśmy się do Jakuba Mączki, prezesa spółki Hurmak Polska, który w obszernym wywiadzie opowiedział nam nie tylko o tym co wydarzyło się w minionych 12 miesiącach ale i o najbliższych planach, a także dalszych perspektywach rozwoju firmy.

- Jak należałoby scharakteryzować aktualną pozycję firmy Hürmak na rynku producentów wtryskarek?

- Zacznę od przypomnienia, iż tureccy producenci maszyn są od lat niezwykle cenieni w Europie, szczególnie Zachodniej. Obecnie ponad 40% całkowitej produkcji maszyn i podzespołów w Turcji jest eksportowana na rynki zachodnioeuropejskie. Hürmak - firma o długoletnim doświadczeniu w budowie maszyn - jest więc jak najbardziej reprezentatywnym przedstawicielem tej szybko rozwijającej się branży.

Hürmak produkuje wtryskarki o sile zamykania od 100 do 2500 ton. Naszą wizją, ale też przede wszystkim celem, jest stworzenie średniego segmentu maszyn. Mottem przyświecającym firmie Hürmak w produkcji wtryskarek jest "jakość ponad ilość", a jej celem jest zapewnienie najlepszego stosunku jakości do ceny maszyn oraz strategia ciągłego rozwoju produktów i wdrażania innowacji. Podejście to zresztą okazało się być kluczem do sukcesu i zaowocowało uznaniem firmy Hürmak za jedno ze 100 najszybciej rozwijających się tureckich przedsiębiorstw w okresie 2010-2013.

Dzisiaj Hürmak eksportuje większość swoich urządzeń do sąsiednich państw. W ostatnich kilku latach firma dynamicznie rozwija sieć sprzedaży na kraje Europy Środkowo - Wschodniej, która jest niezwykle ważnym regionem dla naszej firmy. Mamy dystrybutorów w Rumunii, na Węgrzech oraz oddział w Polsce. Nasze maszyny sukcesywnie docierają do europejskich odbiorców i możemy już je spotkać w Rumunii, na Węgrzech, Ukrainie, ale też w Kosowie, Grecji oraz Portugalii. W ślad za tym podjęto więc decyzję aby otworzyć oddział w Polsce, który dostarczył już jedną maszynę dwupłytową Zenith 400, a w najbliższym czasie sfinalizujemy kilka kolejnych realizacji.

Wtryskarka Zenith 400 na targach Plastpol 2017

Wtryskarka Zenith 400 na targach Plastpol


Reportaże

Forum