Drukuj

Hürmak - turecki kandydat z europejskimi aspiracjami

Hürmak - turecki kandydat z europejskimi aspiracjami
Według przewidywań koncernu Engel Holdings, turecki rynek podstawowych maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych, czyli wtryskarek, w 2020 r. znajdzie się w pierwszej trójce rynków europejskich pod względem liczby sprzedanych urządzeń.

- Mamy bardzo duży potencjał wzrostu, obserwujemy stały wzrost popytu z okolicznych regionów: Afryki Północnej, Europy Środkowej, a nawet Europa Zachodniej - powiedział już w 2015 r. portalowi PlasticNewsEurope, Burc Agnan - wiceprezes Hürmak Plastik Otomotiv Makine İmalat San.

Obecnie istnieje wiele firm produkujących te urządzenia, a do poważnych graczy na tym rynku aspiruje z pewnością firma Hürmak, jeden z liderów tureckiego przemysłu tworzyw sztucznych.

Wtryskarki wyprodukowane przez Hürmak sprawdziły się już wielokrotnie i umocniły swoją pozycję na rynku jako maszyny solidne i wytrzymałe. Na przestrzeni ostatniego półwiecza (firmę założono w 1969 r.) Hürmak stał się jednym z najbardziej uznanych producentów maszyn, na tureckim rynku tworzyw sztucznych, ze względu na silny nacisk firmy na zadowolenie i zaufanie użytkowników.

Po zmianie pokoleniowej i objęciu zarządu przez trzech braci, synów założyciela firmy, w 2010 firma kontynuowała działalność z nową mentalnością i nowym podejściem. W tym etapie, mottem przyświecającym firmie Hürmak w produkcji wtryskarek jest "jakość ponad ilość", a jej celem jest zapewnienie najlepszego stosunku jakości do ceny maszyn oraz strategia ciągłego rozwoju produktów i innowacji. Podejście to okazało się bardzo udane i w 2013 firma Hürmak została uznana za jedną ze 100 najszybciej rozwijających się firm w Turcji w okresie 2010-2013.

Dzisiaj Hürmak eksportuje większość swoich produktów do sąsiednich państw i jej urządzenia uważane za doskonałą alternatywę dla producentów zarówno azjatyckich jak i zachodnioeuropejskich.

Podczas 21. edycji Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy w Kielcach firma Hürmak Polska zaprezentowała na swoim stoisku, między innymi cztery najnowocześniejsze wtryskarki do tworzyw sztucznych.

Odwiedzający Plastpol 2017 mieli okazję obejrzenia wtryskarek dwupłytowych - modelu Zenith 400, czyli wtryskarki o sile zwarcia 400 ton, a także modelu Zenith 200 o sile zwarcia 200 ton, która przystosowana jest do szybkich wtrysków w technologii IML i została wyposażona w akumulatory wtrysku oraz robota Zephyr.

Seria Zenith to innowacyjne maszyny z dwupłytowym układem zamykania. Seria obejmuje siedem różnych modeli z siłą zamykania od 200 do 1000 ton. Maszyny Zenith zapewniają sztywne i zrównoważone zamykanie bez układu kolanowego, dzięki czemu są w stanie sprostać zadaniom o wiele większym, niż by to sugerował ich stosunkowo niewielki rozmiar. Istnieje możliwość dostosowania skoku otwierania, minimalnej i maksymalnej grubości formy, skoku wypychacza i skoku otwarcia formy do własnych wymagań.

Dzięki bezpośredniej kontroli nad siłownikami zamykającymi można monitorować rzeczywistą siłę zamykania i dostosować ją do własnych wymagań. W porównaniu z podobnymi maszynami z układem kolanowym, seria Zenith charakteryzuje się rozmiarem mniejszym o 30% i wymaga mniejszej ilości miejsca w hali produkcyjnej.

Maszyna dwupłytowa, Zenith400 o sile zwierania 400 ton została wyposażona w pompę hydrauliczną Marzocchi, serwomotor Baumuller. japońskie prowadzenia liniowe THK pod agregatem wtryskowym, oraz płyty ruchomej, cylinder ślimaka wykonany z szwajcarskiej stali o twardości 72HRC, węże hydrauliczne Hansaflex, w pełni dotykowy panel sterowania w pełni KEBA. W wyposażeniu standardowym dodano osuszacz stanowiskowy oraz podajnik podciśnieniowy tworzywa.

Hurmak Zenith400

Hürmak Zenith 400