Husky i Cold Jet oferują systemy do czyszczenia form PET

Husky i Cold Jet oferują systemy…
System Cold Jet wykorzystuje cząstki suchego lodu, które rozpędzone do dużej prędkości zdmuchują zanieczyszczenia z powierzchni formy.

Husky Injection Molding Systems, wiodący dostawca form i urządzeń do preform PET podpisał umowę na wyłączność w oferowaniu klientom serii urządzeń Cold Jet do czyszczenia form suchym lodem. Umowa poszerza ofertę produktów i usług oferowanych przez firmę Husky i pomaga klientom maksymalizować opłacalność ich linii do produkcji preform. Technologia czyszczenia suchym lodem dopełnia wiodącą ofertę PET firmy Husky.

Technologia Cold Jet to metoda bezpieczna i efektywna metoda czyszczenia form PET polegająca na dmuchaniu suchym lodem. Wyklucza on pracochłonne szorowanie i używanie chemicznych środków czyszczących.

Czyszczeni formy to bardzo czasochłonny proces, zwłaszcza w przypadku form wielogniazdowych. System powala skrócić czas czyszczenia o 50-75%. Ponieważ suchy lód wyparowuje, nic nie spływa po formie, nie trzeba jej spłukiwać i suszyć. Cold Jet nie powoduje uszkodzeń formy, ani nie zmienia jej wymiarów zachowując stałą jakość detali.

Cold Jet ma już ponad 200 klientów w przemyśle PET.

Czytaj więcej: Forma 43