Hyundai Engineering wspomoże szpital w Policach

Hyundai Engineering wspomoże…

Koreańska spółka odpowiedzialna za realizację inwestycji "Polimery Police" przekaże blisko 300 tysięcy złotych na zakup respiratorów dla szpitala w Policach.

Hyundai Engineering podjął decyzję o aktywnym włączeniu się w walkę z koronawirusem w Polsce. Cała kwota darowizny zostanie przekazana w formie dotacji celowej - za pośrednictwem Starostwa Powiatu Polickiego - Samodzielnemu Publicznemu Szpitalowi Klinicznemu Nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, z przeznaczeniem na zakup sprzętu medycznego. W rezultacie respiratory trafią na wyposażenie szpitala w Policach.

Przy okazji najbliższej sesji Rady Powiatu w Policach zostanie podjęta uchwała umożliwiająca dokonanie zakupu.

- Od samego początku współpracujemy z Grupą Azoty w celu wdrażania odpowiednich środków i procedur bezpieczeństwa. O możliwości i formach udzielenia wsparcia rozmawialiśmy zarówno z Grupą Azoty, jak i administracją lokalną. Pandemia koronawirusa to zjawisko globalne i nie możemy pozostać obojętni. Mieszkamy tutaj i pracujemy, jesteśmy częścią tego regionu. To również jest nasza walka - powiedział Chang Hag Kim, prezes Zarządu firmy Hyundai Engineering Co., Ltd.

- Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak realne zagrożenie dla zdrowia i życia nas wszystkich stanowi koronawirus SARS -Cov-2. Każdego dnia z niepokojem obserwujemy jego eskalację. Widzimy, jak w znaczący sposób wpływa na bieżące funkcjonowanie społeczeństwa oraz gospodarki. Walka z niewidzialnym wrogiem życia ludzkiego stanowi dziś dla nas wszystkich największe wyzwanie. Cieszę się, że Grupa Azoty S.A. oraz Grupa Azoty Polyolefins S.A. przy realizacji tak strategicznej inwestycji na terenie powiatu polickiego ma tak odpowiedzialnego partnera, jakim jest Hyundai Engineering. Jestem pełen uznania dla przedstawicieli głównego wykonawcy projektu, którzy chcą brać czynny udział w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu polickiego. Budującym jest fakt, że wspólne rozmowy na temat potrzeb i działań podejmowanych przez Powiat Policki w obliczu epidemii okazały się tak konkretne i skuteczne. Dziękuję w imieniu mieszkańców - powiedział starosta policki Andrzej Bednarek.

Zapewnienie miejsc kwarantanny oraz obsługi tych miejsc, transport osób poddanych kwarantannie, a także zabezpieczenie granic, to tylko część zadań realizowanych przez samorząd powiatowy w walce z pandemią koronawirusa. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego Oddział w Policach, do którego ostatecznie trafi zakupiony sprzęt, pełni również funkcję szpitala powiatowego.

- Z uznaniem przyjęliśmy informację o wsparciu, które zdecydowała się udzielić firma Hyundai. Odpowiedzialność i zaangażowanie to kolejny dowód na to, że udało nam się pozyskać właściwego i godnego zaufania partnera. Sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, wymaga zdecydowanych i odważnych kroków, ale również solidarności i odpowiedzialności - zaznacza Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty S.A. oraz Grupy Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A.

Korea Południowa jako jeden z pierwszych krajów został dotknięty epidemią koronawirusa. Dane napływające z Korei o systematycznie malejącej całkowitej liczbie osób zainfekowanych, dają podstawę do stwierdzenia, że sytuacja jest na ten moment opanowana.

Grupa Azoty przekazała do tej pory już 3 mln złotych na walkę z koronawirusem. Ponadto spółki należące do Grupy Kapitałowej systematycznie wspierają lokalne służby, przekazując przede wszystkim podstawowe środki higieniczne.

Grupa Azoty dołączyła również do projektu pierwszego polskiego respiratora VentilAid. To projekt typu open source realizowany przez polskich inżynierów i projektantów udostępniających dokumentację respiratora, który można wykonać w dowolnym miejscu za pomocą drukarki 3D i bardzo podstawowych części. Materiały do drukarek 3D zostały również bezpłatnie przekazane drukarzom w ramach akcji #DrukarzeDlaSzpitali w celu wykonania elementów wyposażenia chroniącego przed koronawirusem.

Hyundai Engineering został wybrany w postępowaniu przetargowym na generalnego wykonawcę projektu Polimery Police, w formule zaprojektuj i wybuduj. Obecnie prowadzone są prace konstrukcyjne na terenie przyszłego terminala przeładunkowo-magazynowego oraz instalacji PDH.

Produkcja i sprzedaż polipropylenu w trzech
 

Produkcja i sprzedaż polipropylenu w trzech typach: homopolimery, kopolimery typu impact i kopolimery typu random.

Polska, 72-010 Police, Kuźnicka 1