Indyjski startup zaprojektował inteligentny respirator w 8 dni

Indyjski startup zaprojektował…

W ramach inicjatyw odpowiadających na pilne potrzeby związane z pandemią COVID-19, laboratorium 3DExperience Dassault Systèmes wsparło indyjski startup Inali w szybkim opracowaniu bezpiecznego i niskobudżetowego "inteligentnego respiratora", który można szybko wyprodukować i wdrożyć do użytku w nagłych potrzebach. Opracowanie produktu zajęło niecałe osiem dni.

Inali, która zaprojektowała i opracowała inteligentny respirator, jest organizacją non-profit, tworzącą produkty wspomagające opiekę zdrowotną. Projekt został zrealizowany w oparciu o możliwości platformy 3DExperience oraz współpracę z projektantami i pracownikami służby zdrowia w ramach internetowej społeczności OPEN COVID-19, a także z ekspertami ds. inżynierii z 3DExperience Lab w Indiach.

open-covid19-inali-catia-hd

Korzystając z aplikacji cyfrowych opartych na chmurze, startup Inali współpracował w czasie rzeczywistym ze społecznością ekspertów i innowatorów - bez względu na ich lokalizację - wykorzystując zbiorową inteligencję do szybkiego projektowania modelu 3D inteligentnego respiratora, jego inżynierii, symulacji jego funkcji oraz produkcji i weryfikacji prototypu. Inteligentny respirator został zaprojektowany do identyfikowania wskaźników wydajności dla parametrów takich jak prędkość i ciśnienie powietrza i odpowiednio dostosowuje parametry operacyjne. Co więcej, urządzenie identyfikuje poziom tlenu odpowiedni dla konkretnego pacjenta oraz określa wskaźniki bezpieczeństwa wymagane dla niezawodnego i bezpiecznego użytkowania.

Respiratory odgrywają kluczową rolę w leczeniu pacjentów cierpiących na COVID-19. W miarę wzrostu liczby przypadków w Indiach istnieje ryzyko, że zabraknie respiratorów i importowanych części potrzebnych do ich produkcji. Inteligentny respirator Inali został zaprojektowany do szybkiego i lokalnego wytwarzania z łatwo dostępnych części, aby umożliwić zaspokojenie popytu ze strony szpitali i agencji rządowych, przy zachowaniu niskich kosztów.

Inali udostępni pełną wersję projektu inteligentnego respiratora i szczegóły dotyczące produkcji w ramach otwartego kodu źródłowego (open source), który każdy może pobrać, by rozpocząć produkcję w swoim regionie.

open-covid19-inali-proto-hd


Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do
 

Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do projektowania 3D, rozwiązania 3D Digital Mock Up i Product Lifecycle Management (PLM)

Polska


Reportaże

Forum

Karol83

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-02-28

Alphaplast

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-02-16

Mariuszklodz

Własna firma produkcyjna 2021-01-14

Erni43l

Poszukiwany/poszukiwana: osoba z wiedzą o recyklingu PET 2021-01-13

Piotrekente

Czas cyklu 2021-01-01