Innovia rozszerza swoją certyfikację w zakresie recyklingu folii BOPP

Innovia rozszerza swoją certyfikację…

Na początku tego roku Interseroh, niezależny niemiecki instytut zajmujący się doradztwem w zakresie recyklingu, wydał certyfikat dla wysokobarierowej folii Propafilm Strata SL. Firma Innovia Films zdecydowała się rozszerzyć program testowy na swój cały asortyment folii niepowlekanych, powlekanych akrylem i z barierą EVOH.

Interseroh analizuje i ocenia opakowania w oparciu o ścisłe kryteria obejmujące całość procesów poeksploatacyjnych (zbiórka, segregowanie, recykling i przetwarzanie).  Wynik ich rygorystycznej analizy jest umieszczany na skali, która określa możliwość recyklingu opakowania w zakresie od nieprzetwarzalności do bardzo dobrej przetwarzalności.  

- Ten certyfikat jest niezależnym potwierdzeniem, że nasze folie polipropylenowe nadają się w pełni do recyklingu - podsumowuje Stephen Langstaff, Global Business Manager, Packaging w Innovia Films.

Obecnie zbiórka elastycznych folii w całej Europie jest realizowana w sposób ograniczony, co oznacza, że ten cenny zasób jest marnowany. 

Produkty codziennego użytku wyprodukowane z polipropylenu mogą być odzyskiwane i ponownie przetwarzane na granulaty polimerowe do wykorzystania w różnych zastosowaniach komercyjnych i przemysłowych, takich jak formowanie części plastikowych dla przemysłu motoryzacyjnego.  

- Gdyby w Wielkiej Brytanii i Europie znormalizowano strumienie zbieranych odpadów, polipropylen i inne poliolefiny mogłyby zostać poddane recyklingowi i ponownie wykorzystane bez większych problemów. Następnym etapem dla Innovii będzie współpraca z partnerami w celu opracowania strumienia zgodnego z wymogami spożywczymi, tak aby recyklat mógł być ponownie użyty w folii - komentuje Stephen Langstaff.

bopp
Wysokobarierowa folia Propafilm Strata firmy Innovia wydłuża okres trwałości produktów