Innowacyjna wytłaczarka dwuślimakowa firmy Steer

Innowacyjna wytłaczarka dwuślimakowa… Firma Steer jest jednym z liderów w rozwoju technologii współbieżnego wytłaczania dwuślimakowego. W swoim portfolio spółka z Bangalore (Indie) posiada opatentowane konstrukcje elementów ślimaka. Produkty firmy Steer znalazły zastosowanie w ponad 5,5 tys. wytłaczarkach pracujących na świecie.

Podczas targów K 2013 firma zaprezentowała nową wytłaczarkę dwuślimakową z serii Omega. Cechą wyróżniającą urządzenie jest możliwość przetwarzania polimerów wraz z wypełniaczami pochodzenia biologicznego, gdzie niezwykle istotnym zagadnieniem jest uzyskanie możliwie najkrótszego czas cyklu w celu uniknięcia degradacji materiału.

Dzięki specjalnej konstrukcji mechanizmu ugniatającego wytłaczarka może przetwarzać tak wrażliwe materiały, jak kurze pióra. Pomysłodawcą tej ostatniej aplikacji była amerykańska firma Eastern Bioplastics LLC, która poszukiwała możliwości komercyjnego wykorzystania pierza. Dzięki współpracy z firmą Steer udało się znaleźć rozwiązanie pozwalające na produkcję compoundu PP bądź PE, w którym ilość piór może dochodzić do 50 proc. wagi.

Więcej na temat nowej wytłaczarki oraz o filozofii firmy Steer mówi Babu Padmanabhan, założyciel przedsiębiorstwa.


Czytaj więcej:
Maszyny 601
Wideo 168

Maszyny do termoformowania, Frezarki CNC, Wytłaczarki 2-ślimakowe współbieżne, Peryferia: dozowniki, podajniki, termostaty, chillery, rotametry

Polska