Innowacyjny Moplen EP 548V na polskim rynku

Innowacyjny Moplen EP 548V na polskim rynku
Basell Orlen Polyolefins (BOP) wprowadził na polski rynek zaawansowany technologicznie produkt Moplen EP 548V oferując polskim klientom produkt o najwyższej jakości i doskonałych parametrach.

Moplen EP 548V jest kopolimerem propylenu o bardzo dużym wskaźniku płynięcia (MFR 100) przeznaczonym do produkcji cienkościennych wyrobów metodą przetwórstwa wtryskowego. Produkt jest nukleowany i zawiera dodatek antystatyczny.

Moplen EP 548V jest używany do produkcji części o długich drogach płynięcia np. artykułów meblarskich takich jak: szuflady, listwy, półki. Najszersze zastosowanie znajduje przy produkcji pojemników cienkościennych zarówno tych o bardzo dużych i tych najmniejszych gabarytach. Szeroko stosuje się go m.in. w przemyśle spożywczym, jako że Moplen EP 548V jest dopuszczony do kontaktu z żywnością.

Wśród licznych zalet tego kopolimeru propylenu należy podkreślić fakt, że Moplen EP 548V łączy wysoką sztywność z dobrą udarnością, także w temperaturach poniżej zera. Tworzywo charakteryzuje się dobrą odpornością na deformacje i łatwym usuwaniem z formy. W porównaniu z dotychczas używanymi na tego typu wyroby kopolimerami o ponad dwukrotnie niższym wskaźniku płynięcia, podczas przetwórstwa Moplenu EP 548 V uzyskuje się większą o około 35% wydajność oraz mniejsze zużycie energii (jak obrazuje załączone zdjęcie z opisem). Takie oszczędności uzyskuje się dzięki temu, że surowiec szybciej wypełnia gniazda, łatwiej płynie, tym samym cykle są krótsze, a niezbędne ciśnienie mniejsze. Moplenu EP 548 V sprawia że maszyny są mniej obciążone. Takie parametry pozwalają wytwórcom produkować części i elementy o najwyższej jakości optymalnie dostosowane do wymagań klientów.

Więcej informacji o produktach BOP można uzyskać pod adresem poczty elektronicznej: sales@basellorlen.pl

Basell Orlen Polyolefins jest spółką joint venture, utworzoną przez Basell Europe Holdings B.V. i PKN Orlen S.A., w której każdy z partnerów ma 50% udziałów. Spółka buduje w Płocku dwie największe na świecie bliźniacze instalacje do produkcji polipropylenu i polietylenu, których uruchomienie przewidziane jest na połowę 2005 roku. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 500 mln Euro.

Dodatkowych informacji udziela:
Elżbieta Plichta
tel: (22) 875 0792, w. 124,
E-mail: eplichta@mmd.com.pl
press@basellorlen.pl