Inteligentne chłodzenie procesowe dla większych oszczędności i wydajności

Ecodry 3DK umożliwia oszczędność 4 milionów litrów wody rocznie dla przeciętnego systemu 350 kW w porównaniu do wieży chłodniczej. Jak już wspomniano, system umożliwia zmniejszenie zużycia energii nawet o 95% w porównaniu do centralnego chillera chłodzonego powietrzem. Zapewnia czystą wodę o odpowiedniej temperaturze do pracy z maszynami przez cały rok. Chłodzenie w zamkniętym obiegu z natury minimalizuje potrzebę konserwacji i zwiększa wydajność. Co równie ważne, można go łatwo rozbudować, gdy zakład produkcyjny powiększa się.

W systemie Ecodry rodzina urządzeń Microgel jest wyjątkowa, wszechstronna, wyjątkowo dokładna i wydajna. Wszystkie produkty Microgel są zaprojektowane do dostarczania stałego wysokiego ciśnienia i przepływu do procesu, co powoduje równomierny odbiór ciepła. Autorski system sterowania i zastosowanie 3-drogowych zaworów regulujących przepływ zapewnia najwyższą dokładność regulacji temperatury w granicach ± 0,5°C.

Microgel Frigel

Kolejnym ulepszeniem w technologii chłodzenia procesowego Frigel jest sterowanie 3PR - kompletny system sterowania w czasie rzeczywistym - rewolucyjna technologia, która po raz pierwszy umożliwia klientowi uzyskanie pełnego przeglądu całego układu chłodzenia. Dzięki temu panelowi sterującemu klient może w mgnieniu oka zobaczyć wszystkie parametry procesu: ciśnienie, temperaturę, poziom płynu chłodzącego i inne, a także ostrzeżenia i alarmy oraz ich sugerowane przyczyny i metody rozwiązania. Dzięki temu wyznaczony operator może monitorować i zarządzać całym procesem z jednego miejsca. Dzięki 3PR, klient może uzyskać w czasie rzeczywistym dane o pracy pompy i pozostałych urządzeń w systemie chłodzenia i szybko zlokalizować usterkę w celu jej usunięcia. Panel kontrolny systemu 3PR umożliwia połączenie z nadrzędnym systemem monitorującym cały budynek poprzez Modbus RTU przez sieć Ethernet TCP / IP. System ten ma również na celu przekazywanie bieżących informacji w czasie rzeczywistym do globalnych sieci serwisu Frigel przez cały czas.

Frigel oferuje również chłodzone powietrzem centralne chillery Heavygel. Dzięki szerokiej gamie konfiguracji Frigel zaprojektował chillery Heavygel 3HL i 3HM, aby uzyskać możliwie najlepsze wyniki, w tym najlepsze w branży wskaźniki efektywności energetycznej (EER).

Bliżej klientów

Od ponad 50 lat firma Frigel ciągle rozwija swoje produkty tak aby jak najlepiej spełniały potrzeby naszych klientów. Ponad 8 000 zrealizowanych instalacji na świecie w różnych warunkach klimatycznych pozwoliło zebrać bogaty wachlarz doświadczeń i opinii klientów, które zostały zaimplementowane w naszych rozwiązaniach. 7 oddziałów zlokalizowanych na całym świecie i rozbudowana sieć dystrybutorów pozwalają na zapewnienie najwyższej jakości produktów i usług do lokalnych firm oraz globalnych koncernów.

Od końca 2017 roku firma Frigel rozpoczęła oficjalną współpracę z nowym dystrybutorem na rynku polskim firmą Kanitech pod kątem handlowym i serwisowym.

Zapraszamy do kontaktu na www.kanitech.pl

Michał Królik, Dyrektor Zarządzający w firmie Kanitech
Dozowniki grawimetryczne, suszarki próżniowe
 

Dozowniki grawimetryczne, suszarki próżniowe, systemy do kontroli wydajności linii wytłaczania, urządzenia do rozładunku big-bagów i oktabin, mieszadła zewnętrzne

Polska