Ishida wprowadza na rynek nową serię maszyn

Ishida wprowadza na rynek…

Na konferencji w Birmingham, w ramach 50. rocznicy wynalezienia technologii ważenia wielogłowicowego, Ishida zaprezentowała nową serię naważarek, którą właśnie wprowadza na rynek. CCW-AS to maszyny 11. generacji, które zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić najwyższą wydajność ważenia i jeszcze bardziej zwiększyć ogólną efektywność sprzętu (OEE), szczególnie w przypadku produktów bardziej wymagających, do których zaliczają się lepkie artykuły. W nowej serii duży nacisk położono też na energooszczędność.

- Wprowadzenie naszej pierwszej naważarki wielogłowicowej w grudniu 1972 roku niewątpliwie rozpoczęło rewolucję w branży pakowania żywności. Od tamtej pory nieprzerwanie podnosimy poprzeczkę i zwiększamy możliwości maszyn w takich obszarach, jak szybkość, dokładność i zakres produktów, z jakimi mogą sobie poradzić - powiedział Steve Jones, Marketing Dyrektor Ishida Europe.

Nowa naważarka z serii AS zapewnia znaczny wzrost wydajności, dzięki czemu pozwala na maksymalizację rentowności na wysoce konkurencyjnych rynkach. Posiada również ulepszoną, higieniczną konstrukcję i spełnia oczekiwania klientów dotyczące ochrony środowiska. Zwiększoną wydajność udało się osiągnąć dzięki udoskonaleniu proces transportu produktu do leja wagowego przy jednoczesnym zwiększeniu kontroli i mocy wszystkich podajników. Okazało się to rozwiązaniem szczególnie korzystnym w przypadku produktów o dużej objętości lub lepkich.

Ponadto, każdy kanał podajnika zawiera zintegrowany system dozoru optycznego, który wykorzystuje czujniki do monitorowania produktu w czasie rzeczywistym. Pozwala to na niezależną regulację zarówno częstotliwości podawania, jak i czasu drgań, zapewniając transport idealnej ilości produktu do zasobników ważących. W efekcie, ulepszenia przekładają się na wyższe wskaźniki wydajności, a dla każdej kombinacji dostępna jest większa ilość lejów, aby zapewnić jeszcze wyższe prędkości i większą dokładność, co z kolei pozwala na redukcję straty produktowych i poprawia wydajność linii.


210824-ccw-as-occ006-top-view-pr-shot


Dodatkowo, na górze wagi można umieścić zaawansowany system monitorowania wizyjnego z wieloma kamerami, aby monitorować podawanie produktu, dzięki czemu można utrzymać i dalej zwiększać wydajność produkcji. Materiał z kamery na żywo widoczny jest na 16-calowym, kolorowym ekranie dotykowym HMI operatora, co stanowi kolejne ulepszenie CCW-AS.

Pochylona pokrywa jednostki napędowej naważarki i rama korpusu głównego zwiększają efektywność czyszczenia. Wymagają mniejszego nakładu pracy podczas czyszczenia, przez co maszyna może dłużej działać bez przestojów, oszczędzając na materiałach eksploatacyjnych. Pomimo zwiększonej wydajności CCW-AS zużywa o 20 proc. mniej energii w porównaniu z poprzednimi modelami. Poziom hałasu również został obniżony. Podczas pracy z pełną prędkością naważarka jest o około 16 db cichsza.

Maszyny z serii Ishida CCW-AS będą dostępne w różnych rozmiarach. Klienci mogą wybierać spośród modeli od 10 do 36 głowic, rozmiary lejów ważących wahają się od 0,05 do 7 litrów. Pozwala to zapewnić największą wszechstronność w obsłudze produktów o wszelkich kształtach, rozmiarach i charakterystyce oraz umożliwia dobór sprzętu na miarę potrzeb klienta, w zależności od specyfiki jego produktów.

Podsumowując, Ishida CCW-AS to ekscytująca ewolucja istniejącego już, zaawansowanego systemu ważenia. Dzięki nim klienci mogą czerpać jeszcze większe korzyści w zakresie produktywności, a także łączności, dzięki łatwej integracji z istniejącymi liniami pakowania i systemami fabrycznymi w ramach Przemysłu 4.0 i Internetu rzeczy.

Źródło: ishidaeurope.pl


Czytaj więcej:
Nowości 331
Rynek 1087
Ekologia 631
Maszyny 596

brak
 

Najnowsze rozwiązania w dziedzinie systemów pakowania i kontroli jakości produktów spożywczych

Polska