Jak zoptymalizować parametry druku 3D zeskanowanych wcześniej elementów?

Jak zoptymalizować parametry…

W dniu 08.12.2022 r. o godzinie 12:00 odbędzie się webinar organizowany przez firmę CadXpert, z którego będzie można dowiedzieć się, jak ustawić i zoptymalizować parametry druku 3D zeskanowanych wcześniej elementów. Na podstawie jednego modelu zostaną też porównane: możliwości, czas i koszty w kontekście różnych technologii druku, różnych maszyn, produkcji jednostkowej oraz seryjnej.

Wdrożenie do przedsiębiorstwa skanu 3D daje liczne przewagi konkurencyjne. Produkcja części, które nie posiadają dokumentacji technicznej, tworzenie form oraz matryc dopasowanych do istniejących już podzespołów i optymalizacja ich pracy czy analiza produktów konkurencyjnych - to tylko niektóre z zalet posiadania skanera. Odpowiednia optymalizacja parametrów druku umożliwia produkcję i weryfikację funkcjonalności zeskanowanej części bez konieczności modelowania jej w programie CAD.  


image-3

Jako wysoce rozwijająca się i opłacalna technologia, druk 3D przyciąga coraz większą uwagę przemysłu dzięki możliwościom produkcji wielu iteracji projektów, obniżeniu kosztów produkcji, dostosowaniu skomplikowanych geometrii, zwiększeniu konkurencyjności i przewadze w wielu gorących obszarach badawczych.

Doprowadziło to do szerokiego zastosowania w najbardziej wymagających gałęziach przemysłu, w tym: przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym, kosmicznym, a nawet w przemyśle medycznym i biomedycznym. Przykładowo technologia PolyJet, która również zostanie omówiona w trakcie webinaru, ma ogromny wpływ na rozwój organ-on-a-chip - czyli wielokanałowej trójwymiarowej hodowli komórek, która jest układem scalonym, symulującym czynności, mechanikę i reakcję fizjologiczną całego narządu lub układu narządowego.

Wielkie możliwości tworzą równie wielkie wyzwania w optymalizacji dużej liczby parametrów procesu, która jest konieczna, aby wydruk wiernie oddawał swoją cyfrową reprezentację przy zachowaniu pożądanych parametrów technicznych części.

W trakcie webinaru porównana zostanie praca w technologiach: FDM, SLA, PolyJet i SLS. Modele zostaną przygotowane w programach PreForm, Makerbot Print i GrabCad.

CadXpert to autoryzowany dystrybutor Stratasys/MakerBot
 

CadXpert to autoryzowany dystrybutor Stratasys/MakerBot oraz Formlabs. Oferujemy drukarki 3D, skanery 3D i usługi drukowania 3D w 5 technologiach.

Polska

Reportaże

Forum