Konferencja "BASF dla planety" - BASF Polska zamyka obieg

Mając na uwadze ochronę środowiska w BASF w swojej fabryce zrezygnował z jednorazowych plastikowych kubków zastępując je kubkami z biodegradowalnego tworzywa ecovio. Dzięki temu średnio w ciągu doby niemal pół tysiąca plastikowych kubków nie trafia na wysypisko. Biodegradowalne kubki wrzucane są do biokompostownika, by zamienić się w kompost, który nawozi wysianą na terenie fabryki pszczelą łąkę, zapewniającą pokarm dla owadów zapylających.

Rozwiązania dla rolnictwa

RevyFlex - to najnowsze rozwiązanie fungicydowe przeznaczone do ochrony zbóż na pierwszy zabieg. Zawiera ono Revysol - innowacyjną substancję czynną opracowaną przez BASF i jednocześnie pierwszy na rynku azol zawierający Izopropanol. RevyFlex to pewność inwestycji, dzięki 100-krotnie mocniejszemu wiązaniu z patogenem, niezależność od pogody dzięki działaniu już od 5 stopni Celcjusza oraz lepsze zarządzanie czasem dzięki skutecznej ochronie, trwającej nawet do 50 dni.

basf-dla-planety4


xarvio Digital Farming Solutions

xarvio Digital Farming Solutions, w tym xarvio Field Manager - to aplikacja internetowa dla ochrony roślin i wczesnego rozpoznania zagrożeń. Pomaga w zarządzaniu gospodarstwem, ułatwia kluczowe decyzje zabiegowe, inwestycyjne i uprawowe. Xarvio Scouting to serwis rozpoznający choroby oraz chwasty zagrażające uprawom. Aplikacja ta identyfikuje chwasty, liczy i rozpoznaje owady w żółtych naczyniach, rozróżnia choroby, analizuje uszkodzenia liści oraz określa poziom pobrania azotu. Rozwiązanie to pozwala na łatwe monitorowanie pola, lepsze zarządzanie ryzykiem dzięki powiadomieniom opartym na społeczności Scouting i w końcu - kompleksowe narzędzie do kontroli pól.

BASF w Polsce

Portfolio BASF w Polsce obejmuje chemię przemysłową, tworzywa sztuczne, rozwiązania dla rolnictwa, chemię budowlaną (w tym domieszki do betonu), lakiery oraz katalizatory samochodowe. Funkcjonują tu m.in. zakłady w Środzie Śląskiej koło Wrocławia (katalizatory), w Myślenicach koło Krakowa oraz centrum dystrybucyjno-logistyczne w Śremie koło Poznania. Firma zatrudnia ponad 850 pracowników. Wartość sprzedaży BASF w Polsce za 2018 rok wyniosła 931 mln euro. Firma jest zaangażowana w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju. Swoim klientom dostarcza innowacyjne produkty i rozwiązania przyczyniające się do lepszej ochrony klimatu. Od 2010 roku BASF Polska jest wyłącznym partnerem laboratorium chemicznego dla dzieci i młodzieży w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Ponadto w zakresie popularyzacji nauki chemii prowadzi projekt edukacyjny "chemiatomy" oraz realizuje wiele wspólnych działań edukacyjnych z polskimi szkołami i uczelniami wyższymi.brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska