Krahn Chemie przejęła przedsiębiorstwo dystrybucyjne od Memolex SAS

Krahn Chemie przejęła przedsiębiorstwo… Grupa Krahn Chemie przejęła przedsiębiorstwo dystrybucyjne firmy Memolex SAS i utworzyła spółkę Krahn France SAS.

Założona w roku 1986 firma Memolex koncentruje się na sprzedaży i dystrybucji dodatków stosowanych w produkcji tworzyw sztucznych na rynku francuskim, reprezentując znanych międzynarodowych dostawców. Podobnie jak Krahn, firma Memolex ma zdecydowanie techniczne podejście do sprzedaży i utrzymuje ścisłe relacje ze swoimi francuskimi klientami. Dawny zespół Memolex został przeniesiony do Krahn France, co zapewnia niezakłóconą kontynuację i stały rozwój działalności.

Nowy zespół Krahn France będzie prowadził działalność w dawnej siedzibie firmy Memolex w Milly-la-Forêt koło Paryża. - To strategicznie ważne przejęcie umożliwi obecnie Grupie Krahn ekspansję na rynku francuskim. Jesteśmy dumni, że otrzymaliśmy szansę rozwoju tej działalności w oparciu o sukcesy odnoszone przez zespół firmy Memolex w ostatnich latach - powiedział Axel Sebbesse, dyrektor generalny Grupy Krahn Chemie. - Jestem szczęśliwy, że Grupa Krahn może oferować swoim partnerom - teraz także na rynku francuskim - te same usługi firmy Krahn, które już znają z innych krajów.

- Niedawne połączenie z Grupą Krahn daje nam mocne i solidne podstawy do naszego przyszłego rozwoju biznesowego. Jestem zadowolony, że teraz możemy stać się częścią grupy, która równie mocno wierzy w to, że dogłębna znajomość branży i rynku stanowi klucz do zapewnienia korzyści obu stronom: naszym klientom i dostawcom - dodał Franck Louichon, który stworzył segment dodatków do PCV w firmie Memolex w 1992 r., a obecnie dołączył do kierownictwa Krahn France.

krahn chemie france


Firma KRAHN CHEMIE jest dystrybutorem substancji chemicznych o ponad 100-letniej historii. Zasadniczym elementem działalności KRAHN CHEMIE jest sprzedaż, marketing i dystrybucja specjalistycznych substancji chemicznych. KRAHN dostarcza produkty dla następujących branż: farby i lakiery, chemia budowlana, kleje i materiały uszczelniające, ceramika techniczna, tworzywa sztuczne, kauczuk i środki smarne. W 2016 r. grupa Krahn Chemie osiągnęła szacunkowy obrót na poziomie 220 milionów euro i obecnie zatrudnia 160 pracowników. Centrala firmy znajduje się w Niemczech. Spółki zależne lub lokalne zespoły sprzedażowe zostały utworzone w krajach Beneluksu, we Francji, Włoszech, Polsce, Rumunii, Republice Czeskiej i na Węgrzech.

Źródło: Krahn Chemie

Czytaj więcej:
Farby 49
Kleje 25

Reportaże

Forum