Drukuj

Krahn Chemie przejęła przedsiębiorstwo dystrybucyjne od Memolex SAS Krahn Chemie acquires the distribution business of Memolex SAS

 Krahn Chemie przejęła przedsiębiorstwo dystrybucyjne od Memolex SAS
Grupa Krahn Chemie przejęła przedsiębiorstwo dystrybucyjne firmy Memolex SAS i utworzyła spółkę Krahn France SAS.

Założona w roku 1986 firma Memolex koncentruje się na sprzedaży i dystrybucji dodatków stosowanych w produkcji tworzyw sztucznych na rynku francuskim, reprezentując znanych międzynarodowych dostawców. Podobnie jak Krahn, firma Memolex ma zdecydowanie techniczne podejście do sprzedaży i utrzymuje ścisłe relacje ze swoimi francuskimi klientami. Dawny zespół Memolex został przeniesiony do Krahn France, co zapewnia niezakłóconą kontynuację i stały rozwój działalności.

Nowy zespół Krahn France będzie prowadził działalność w dawnej siedzibie firmy Memolex w Milly-la-Forêt koło Paryża. - To strategicznie ważne przejęcie umożliwi obecnie Grupie Krahn ekspansję na rynku francuskim. Jesteśmy dumni, że otrzymaliśmy szansę rozwoju tej działalności w oparciu o sukcesy odnoszone przez zespół firmy Memolex w ostatnich latach - powiedział Axel Sebbesse, dyrektor generalny Grupy Krahn Chemie. - Jestem szczęśliwy, że Grupa Krahn może oferować swoim partnerom - teraz także na rynku francuskim - te same usługi firmy Krahn, które już znają z innych krajów.

- Niedawne połączenie z Grupą Krahn daje nam mocne i solidne podstawy do naszego przyszłego rozwoju biznesowego. Jestem zadowolony, że teraz możemy stać się częścią grupy, która równie mocno wierzy w to, że dogłębna znajomość branży i rynku stanowi klucz do zapewnienia korzyści obu stronom: naszym klientom i dostawcom - dodał Franck Louichon, który stworzył segment dodatków do PCV w firmie Memolex w 1992 r., a obecnie dołączył do kierownictwa Krahn France.

krahn chemie france


Firma KRAHN CHEMIE jest dystrybutorem substancji chemicznych o ponad 100-letniej historii. Zasadniczym elementem działalności KRAHN CHEMIE jest sprzedaż, marketing i dystrybucja specjalistycznych substancji chemicznych. KRAHN dostarcza produkty dla następujących branż: farby i lakiery, chemia budowlana, kleje i materiały uszczelniające, ceramika techniczna, tworzywa sztuczne, kauczuk i środki smarne. W 2016 r. grupa Krahn Chemie osiągnęła szacunkowy obrót na poziomie 220 milionów euro i obecnie zatrudnia 160 pracowników. Centrala firmy znajduje się w Niemczech. Spółki zależne lub lokalne zespoły sprzedażowe zostały utworzone w krajach Beneluksu, we Francji, Włoszech, Polsce, Rumunii, Republice Czeskiej i na Węgrzech.

Źródło: Krahn Chemie