KraussMaffei na targach K 2019

KraussMaffei  na targach K…

KraussMaffei, niemiecki producent maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych zaprezentował na tegorocznych targach K 2019 w Düsseldorfie swój nowy, jednolity wizerunek. W ramach obecności na targach K 2019 firma zaprezentowała hasło "Pioneering Plastics" przedstawiając rozwiązania dla gospodarki o obiegu zamkniętym, cyfryzacji i nowych technologii.

Wśród eksponatów zaprezentowanych na stoisku KraussMaffei uwagę zwracała szybkobieżna wtryskarka GX Speed o sile zwarcia 11000 kN. Należy ona do serii GX wprowadzonej na rynek w 2012 r. Maszyny te cechuje wysoka wydajność, łatwość użytkowania oraz powtarzalność i najwyższa jakość produkowanych detali.

Urządzenia te cechują się innowacyjną jednostką zamykania. Hydromechaniczna dwupłytowa jednostka zamykania maszyn GX wyznacza nowe standardy w zakresie jakości i wydajności produkcji. Innowacyjny wózek GuideX doskonale absorbuje siły deformujące typowe dla przemieszczania ciężkich form wtryskowych oraz siły skrętne występujące podczas wtrysku. Dzięki temu maksymalnie wydłuża się okres eksploatacji form oraz żywotność prowadnic liniowych. GuideX gwarantuje płynne i dynamiczne ruchy formy, co z kolei przekłada się na krótkie czasy suchego cyklu oraz oszczędność energii.

Za szybkie ruchy zamykania z krótkim czasem ryglowania odpowiedzialny jest innowacyjny system GearX. Zamknięta zwarta budowa systemu zapewnia swobodny dostęp do strefy wyrzutnika, co z kolei ułatwia prace przezbrojeniowe i nastawcze. Krótkie czasy budowania siły zwarcia i redukowania jej do zera uzyskano w maszynach GX przez zastosowanie nowoczesnych poduszek dociskowych na stałej płycie.

Z kolei dzięki modułowej budowie we wtryskarkach serii GX można stosować wszystkie typy plastyfikacji dostępne w innych typoszeregach maszyn KraussMaffei. 

Jak zapewniają przedstawiciele producenta, w przypadku maszyn serii GX zapewniony jest maksymalnie dobry dostęp do jednostki zamykania, strefy wyrzutnika i dyszy, jak również do szaf sterowniczych i komory pomp. Dzięki koncepcji optymalnej dostępności obsługa wtryskarki oraz prace przezbrojeniowe i konserwacyjne są zawsze wyjątkowo komfortowe i nie pochłaniają wiele czasu.

- Na targach prezentujemy maszynę 1100 ton serii GX z agregatem wtryskowy 12000, na której produkujemy 2 wiadra 20 litrowe o wadze 715 gramów. Czas wtrysku wynosi 13,5 sekundy. Maszyna jest bardzo szybka, wyposażona została w system APC, jest regulowana online i ma bardzo stabilny proces - powiedziała nam Ursula Steiner, prezes zarządu Dopak Sp. z o. o.

System APC Plus to opatentowana technologia analizująca aktualny stan procesu produkcyjnego, która ma za zadanie utrzymywanie na stałym poziomie zadanych parametrów. Gdy np. lepkość materiału lub opory przepływu w formie ulegają zmianie funkcja APC kompensuje zakłócenia, które mogą wynikać z czynników środowiskowych, z jakości materiału, nawet z ludzkiego czynnika. W efekcie odsetek braków jest istotnie zmniejszony, co pozwala na unikanie niepotrzebnych strat materiału.

Polymore - cyfrowy rynek polimerów

Podczas targów koncern uroczyście zainaugurował swój nowy koncept - Polymore. Jest to internetowa platforma handlowa, za pomocą której firmy mogą kupować i sprzedawać nie tylko tworzywa sztuczne przeznaczone do konkretnych zastosowań, ale również wysokiej jakości odpady poprzemysłowe. Celem projekty jest cyfryzacja i uproszczenie handlu tworzywami sztucznymi. 

- Przyszłość tworzyw sztucznych tkwi w wysokiej jakości recyklingu. Zrównoważony rozwój i wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu nabierają coraz większego znaczenia w przemyśle tworzyw sztucznych. Polymore jest jedną z pierwszych platform internetowych w Europie, na których można handlować materiałami pochodzącymi z recyklingu i odpadami poprzemysłowymi, a tym samym wnosi istotny wkład w gospodarkę o obiegu zamkniętym - reklamuje nowy pomysł Joerg Wittgrebe, szef sprzedaży Polymore.

JL


Czytaj więcej:
Targi 1280

Reportaże

Forum