KraussMaffei - od nowego roku nowy prezes

KraussMaffei - od nowego roku…

Michael Ruf, dotychczasowy prezes KraussMaffei Group (KMG), zwrócił się do Rady Nadzorczej KMG z wnioskiem o nieprzedłużanie jego kontraktu, który nominalnie wygasa 31 marca 2023 r. Na posiedzeniu, które odbyło się 29 listopada br. Rada Nadzorcza zaaprobowała ten wniosek i powołała na stanowisko prezesa Grupy Li Yonga.

Michael Ruf pozostanie na obecnym stanowisku do 31 grudnia 2022 r. Do końca marca Ruf będzie kontynuował pracę w Grupie, aby zapewnić płynne przekazanie obowiązków nowemu prezesowi. Pozostanie również zaangażowany w niektóre trwające projekty.

KraussMaffei Group GmbH jest od roku 2018 roku częścią KraussMaffei Company Limited, spółki akcyjnej notowanej na Szanghajskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Większościowym udziałowcem jest Sinochem, jeden z wiodących światowych koncernów chemicznych.

Li Yong jest związany z Sinochem od prawie dwóch dekad, od czerwca 2022 również z firmą KraussMaffei, która jest jednym z czołowych światowych producentów maszyn do produkcji i przetwarzania tworzyw sztucznych i gumy. Grupa zatrudnia obecnie około 4700 osób na całym świecie i składa się z 30 spółek zależnych.

yong-li-v5
Li Yong, prezes KraussMaffei Group od 1 stycznia 2023 r.

Reportaże

Forum