Krones wspiera instytucje medyczne i społeczne

Krones wspiera instytucje…

Zapotrzebowanie na środki do dezynfekcji jest obecnie większe niż kiedykolwiek. Chociaż dostawy są zapewnione, wiele instytucji otrzymuje je w dużych pojemnikach, niestety niewygodnych w użytkowaniu. Koncern Krones AG postanowił wesprzeć szpitale, władze, policję i straż pożarną zapewniając nie tylko pojemniki PET, lecz również odpowiednie opcje napełniania.

Już w połowie marca Krones dostarczył 5.000 półlitrowych pojemników PET do kliniki uniwersyteckiej w Ratyzbonie (UKR). Ponieważ napełnianie ręczne jest nie tylko czasochłonne, ale i wymaga zaangażowania personelu, firma Krones pokazała wykorzystała swoją wiedzę w zakresie techniki napełniania i skonstruowała najmniejszą rozlewaczkę w swojej historii. Dzięki temu uniwersytecka apteka mogła szybciej aplikować środek dezynfekujący do buteleczek odciążając pracowników swoich oraz personel z kliniki. 

Zapotrzebowanie na pojemniki dla płynów antyseptycznych było oczywiście ogromne nie tylko w szpitalu uniwersyteckim w Ratyzbonie, ale także w wielu innych instytucjach. Firma Krones wyprodukowała w fabryce w Neutraubling kolejne butelki PET 500 ml. Na początku maja 400.000 pojemników z zamknięciami zostało dostarczonych szpitalom, policji i straży pożarnej w całych Niemczech i to po kosztach własnych. Druga partia butelek (500.000) jest jest w trakcie produkcji. 

Nie tylko instytucje i organizacje z regionu, ale również bawarskie Ministerstwo Gospodarki przybyły do Krones i poprosiły o wsparcie. Ani Krones, ani jego klienci nie produkują i nie rozlewają środków dezynfekujących. Zlecenie napełniania i pakowania otrzymała zatem spółka zależna Krones AG - KIC Krones. Współpracuje ona od dawna z producentem farb i lakierów przy produkcji zleconej środków myjących i dezynfekujących. Dezynfekanty rozlewane i pakowane na zlecenie KIC Krones są rozprowadzane przez ministerstwo na terenie Bawarii. - Ponieważ środki dezynfekujące bazują na wysokoprocentowym alkoholu, sklasyfikowane są jako towary niebezpieczne. Dla transportu i magazynowania oraz rozlewu ich mają zastosowanie specjalne środki bezpieczeństwa, z którymi KIC Krones jako ekspert w tej grupie towarowej ma doświadczenie. Szczególnie w obecnej sytuacji skorzystaliśmy z naszej szerokiej sieci i wiedzy na temat postępowania z substancjami niebezpiecznymi. Poza tym, mogliśmy nawiązać niezbędne kontakty, aby zapewnić placówkom medycznym szybkie i niebiurokrtyaczne wsparcie - mówi Stephan Maschke, dyrektor zarządzajacy KIC Krones. 

Kampanie wsparcia ze strony Krones miały miejsce nie tylko w Niemczech. Austriacka firma zależna Kosme produkowała butelki PET dla lokalnej straży pożarnej, a US Krones Inc. dla lokalnego szpitala dziecięcego.

brak
 

Maszyny do rozdmuchu z rozciąganiem

Germany

Reportaże

Forum