Linglong chce zwiększyć produkcję opon

Linglong chce zwiększyć produkcję opon
Shandong Linglong Tyre Co. Ltd. planuje kolejne inwestycje zagraniczne w dwóch lokalizacjach, które zostaną wybrane jeszcze w tym roku.

- Nasza obecna fabryka w Tajlandii działa w pełnym zakresie, a jej planowana modernizacja pozwoli zwiększyć efektywność produkcji o 10 procent - powiedział Wang Feng, prezes Linglong, podczas niedawnej konferencji China Rubber w Guangzhou. Według niego ekspansja zwiększy całkowite zdolności produkcyjne chińskiego producenta opon do ponad 90 milionów sztuk.

W 2015 r.zakłady w Tajlandii osiągnęły pełną zdolność produkcyjną i wytwarzają rocznie 12 milionów opon do samochodów osobowych i 1,2 mln opon do autobusów i samochodów ciężarowych.

Firma posiada również trzy fabryki w samych Chinach: w Yantai, gdzie znajduje się centrala firmy, w pobliskim Dezhou oraz w Liuzhou.

Shandong Linglong Tyre Co. Ltd., założona w 1975 roku,jest producentem opon, eksportującym swoje wyroby do ponad 180 krajów świata. Zarejestrowany kapitał Linglong wynosi 1 miliard juanów (RMB), tj. ponad 145 milionów dolarów. Linglong plasuje się w grupie 20 największych producentów opon na świecie.