Łożyska i e-prowadniki przewodów w drukarkach 3D

Łożyska i e-prowadniki przewodów…
Firma igus daje projektantom drukarek 3D bogaty zestaw bezsmarowych narzędzi konstrukcyjnych – technologii liniowej, łożysk ślizgowych, prowadników kablowych i modułów śrub pociągowych.

Drukarki 3D drukują elementy trójwymiarowe pod kontrolą komputera. Kompletne układy drukarek są opracowywane na całym świecie w celu szybkiego stworzenia prototypów i przystąpienia do produkcji masowej. W zautomatyzowanym, cyfrowym procesie drukowania mogą być wykorzystywane liniowe łożyska i prowadnice drylin oraz prowadniki kablowe firmy igus.

Jedną z zalet stosowania liniowych łożysk ślizgowych z wytrzymałego tworzywa sztucznego w drukarkach 3D lub skanerach jest cicha praca, ponieważ nie są generowane mechaniczne odgłosy toczenia, jak ma to miejsce w przypadku kulek metalowych lub ceramicznych.

Do zalet produktów igus w drukarkach 3D należy także zaliczyć brak konieczności smarowania oraz długą żywotność, wynikającą z zastosowania prowadników kablowych i elastycznych przewodów, zgodnych z prowadnikami igus zapobiegającym uszkodzeniu kabli. Nie występuje tu ryzyko zanieczyszczenia podzespołów drukarki i wydruków. Dzięki eliminacji kulek i harmonijnie dobranym materiałom polimerowym nie występują praktycznie żadne hałasy. Elementy produkowane są w różnych rozmiarach i są odpowiednie nawet do najmniejszych przestrzeni montażowych. Charakteryzują się także niewielką wagą i łatwym montażem wynikającym z zastosowania w łożyskach ślizgowych wytrzymałych tworzyw sztucznych niewymagających smarowania oraz prowadników kablowych i ocynkowanego aluminium w prowadnikach szynowych.

Więcej informacji na stronie internetowej producenta.


Producent prowadników przewodów oraz łożysk
 

Producent prowadników przewodów oraz łożysk ślizgowych wykonanych z tworzyw sztucznych

Polska