MSV 2024 - innowacje i technologia 3D

MSV 2024 - innowacje i technologia…

Międzynarodowe Targi Przemysłowe MSV po raz kolejny zgromadzą w jednym miejscu innowacje, które wprowadzą produkcję przemysłową w nową erę. W tym roku największa środkowoeuropejska prezentacja technologii przemysłowych, odbędzie się w Centrum Wystawienniczym w Brnie w dniach 8-11 października 2024 roku.

MSV od dawna jest liderem wśród targów przemysłowych w całym regionie. Jego popularność potwierdza zainteresowanie wystawców tegoroczną 65. edycją. - Mamy 12 procent więcej zarejestrowanych firm niż w ubiegłym roku. Wielu wystawców zaprezentuje się na tegorocznym MSV po raz pierwszy, ale oczywiście nie zabraknie też tradycyjnych uczestników i liderów w poszczególnych dziedzinach. Pozytywne jest również duże zainteresowanie z zagranicy. Zarejestrowali się już wystawcy z 21 krajów, w tym reprezentowane firmy aż z 39 krajów i regionów - poinformował Michalis Busios, dyrektor targów.

3d-jgz-2207-edit

Aby tegoroczne targi MSV były jeszcze bardziej atrakcyjne dla odwiedzających, organizatorzy przygotowali kilka interesujących innowacji. Ekspozycja technologiczna w hali P pokaże, jak nowe technologie produkcyjne mogą być z powodzeniem wdrażane w czeskich firmach inżynieryjnych na konkretnych przykładach z praktyki. Różne podmioty współpracujące przy interesujących projektach - firmy produkcyjne, dostawcy technologii i organizacje badawcze - zostaną zaprezentowane na scenie w formie studiów przypadku. Zupełnie nowym tematem przekrojowym jest wzornictwo przemysłowe, które podkreśli znaczenie estetyki, ergonomii i przyjazności dla użytkownika w produktach. W ramach 5. edycji Digital Factory 2.0 więcej miejsca poświęcone zostanie tematowi wykorzystania sztucznej inteligencji w przemyśle. Rozszerzona zostanie również prezentacja technologii 3D. Tym razem wszystko, co ważne, odbędzie się pod nazwą 3D EXPO w jednej kompaktowej przestrzeni w hali A1. Po raz pierwszy tradycyjna konferencja targowa poświęcona technologiom przyrostowym odbędzie się w pięknym otoczeniu Rotundy Hali A, która może pomieścić 400 uczestników.

- Wiemy z badań, że odwiedzający spędzili średnio sześć godzin na ostatnim MSV. Oczywiście bardzo nas to cieszy, ale jesteśmy przekonani, że nasz potencjał jest jeszcze większy. W tym roku na stoiskach i w programie towarzyszącym będzie tyle ciekawych rzeczy, że zwiedzanie może zająć więcej niż cały dzień- uważa Busios.

Sześć targów technologicznych w jednym

Wraz z 65. edycją MSV odbędzie się pięć innych specjalistycznych targów, które zawsze powracają do Centrum Wystawienniczego w Brnie w latach parzystych. IMT będzie wizytówką obrabiarek i maszyn formujących, Fond-Ex skupi się na odlewnictwie, Welding na technologii spawania, Profintech zaprezentuje technologie obróbki powierzchni, a Plastex to targi tworzyw sztucznych, gumy i kompozytów. Według liczby zarejestrowanych wystawców, największymi dziedzinami tegorocznej edycji będą te należące do IMT, Plastex i Welding, a także elektronika, automatyka, technologia pomiarowa, transport i logistyka, materiały i komponenty dla inżynierii.

3d-majs0183

Podobnie jak w poprzednich edycjach, około połowa wystawców będzie pochodzić z zagranicy. Najwięcej wystawców będzie pochodziło z Niemiec i Słowacji, licznie reprezentowane będą również Włochy, a z Azji w szczególności Chiny. Po trzech latach oficjalny udział Japonii powraca na MSV pod szyldem JETRO, w rozszerzonej formie z prezentacją 18 firm. Utrzymuje się również zainteresowanie ze strony firm amerykańskich, o czym świadczy zapowiedziana delegacja biznesowa ze stanu Luizjana. Wśród wydarzeń towarzyszących, skoncentrowanych na handlu zagranicznym kontynuowany jest tradycyjny matchmaking Contact-Contract organizowany we współpracy z Regionalną Izbą Gospodarczą. Po raz trzeci odbędzie się projekt Contact Ukraina, który łączy czeskich i ukraińskich partnerów. Projekt miał swoją premierę podczas MSV 2023 i udaną powtórkę w Urbis The Smart Citi w czerwcu.

Rozwiązania dla bardziej wydajnej produkcji

Projekt Digital Factory 2.0 odbędzie się w MSV po raz piąty i ponownie pokaże nie tylko, jak postępuje cyfryzacja procesów produkcyjnych, ale także jakie inne możliwości otwiera na przyszłość. W tym roku szczególna uwaga zostanie skupiona na wykorzystaniu sztucznej inteligencji, w celu zwiększenia wydajności kluczowych procesów i gotowości czeskich firm do jej wdrożenia. Tradycyjnym miejscem Digital Factory będzie hala F, w której odwiedzający znajdą tematycznie uporządkowaną wystawę technologii transformacyjnych, scenę cyfrową i przestrzeń na dodatkowe rozmowy. Projekt został po raz kolejny wsparty przez Narodowe Centrum Przemysłu 4.0 jako Złoty Partner.

Z niecierpliwością czekamy na spotkanie z Państwem podczas 65. rocznicy MSV.